Bakan Akar, TSK’daki vaka sayısını açıkladı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, korona virüs salgınıyla ilgili açıklama yaptı.

Bakan Akar, TSK’daki vaka sayısını açıkladı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, yeni tip korona virüs (Kovid-19) salgınıyla ilgili olarak açıklama yaptı ve Türk Silahlı Kuvvetleri'nde (TSK) 156 kişinin testinin pozitif çıktığını duyurdu. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, yeni tip korona virüs (Kovid-19) salgınının Türk Silahlı Kuvvetleri'ndeki (TSK) seyrine ilişkin olarak açıklama yaptı.

"Şu anda 156 arkadaşımızın korona virüs testi pozitif" diyen Akar, şöyle devam etti:

"Bizim için en korkulu rüya operasyon bölgelerine bu salgının sıçramasıydı. Böyle bir şey olduğunda karşınızda terörist, arkanızda virüs çok sıkıntılı, istenmeyen durumlarla karşılaşabilirdik. Alınan tedbirlerle çok şükür şu ana kadar operasyon bölgelerimizde bizim koronavirüs vakamız olmadı. Gemilerimiz, filolarımız çok önemli. Bu konuda da ilgili arkadaşlarımızın aldığı tedbirlerle oralarda da zorluk yaşanmadı.

Şu ana kadar gelinen noktada rakamlara bakıldığında gerçekten övünülecek bir durum var. Dünya genelinde bu musibetle karşılaşan ordular ABD, Almanya, Rusya, İtalya, Fransa gibi, vaka sayısının azlığı bakımından incelendiğinde Türk Silahlı Kuvvetleri en başarılı durumda. Bundan dolayı emeği geçenleri tekrar kutluyorum, gerçekten büyük bir başarı bu. Şu anda 156 pozitif arkadaşımız var, bunların tamamı kontrol altında ve bunların hiçbirinde kritik durum yok."

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2020, 16:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER