banner112
banner111

3600 ek gösterge çalışmasında kapsam belirlendi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin: 3600 ek gösterge çalışmasında kapsam belirlendi

3600 ek gösterge çalışmasında kapsam belirlendi

Milyonlarca memur ve yüz binlerce memur emeklisinin mali haklarını ilgilendiren 3600 ek gösterge düzenlemesinde süreç devam ediyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin 3600 ek göstergenin kapsamının belirlendiğini söyledi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'in başkanlığında hükümet temsilcileri ve Memur-Sen yetkililerinin katımıyla ilk toplantısını 16 Şubat'ta yapan 3600 Ek Gösterge Komisyonu, ikinci toplantısını 16 Mart'ta basına kapalı olarak gerçekleştirmişti. 10 Mayıs’ta yapılması planlanan son toplantı ertelenmişti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile Hazine Maliye Bakanı Nureddin Nebati, bürokratlarca hazırlanan 3600 ek gösterge ile ilgili alternatifleri Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’a aktardı. Oktay da dün akşam Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sunum yaptı. Erdoğan’ın alternatifler ile ilgili değerlendirmesinin ardından önümüzdeki günlerde Memur – Sen ile Çalışma Bakanlığı arasında son bir toplantı daha yapılması bekleniyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
M  Akif Omaç
M Akif Omaç - 4 hafta Önce

Din görevlisine 10000 ek gösterge verisin çok yoruluyorlar kaset düğmesine basıp radyo frekansında ezan okuması

Mehmet  Akif Omaç
Mehmet Akif Omaç - 4 hafta Önce

Bizler gece gündüz 24 saat karda kış ta sıcakta çalışan Demiryolcu memurlar ve emeklisi daha çok branştan emekli olan orman işletme gümrük itfaiye vb günde sadece kasetten ezan okuyan 5 defa 20 dakika çalışan din görevlisi ne zorluk derecesine istinaden ..Polis sağlık emekçisi öğretmenlerimiz ile eşdeğer yazık günah emeksiz tersiz kazança

banner101

banner100