HABER MERKEZİ- Kuzey Ege Denizi'nde yaşanan olumsuz hava koşulları, Çanakkale'nin Gökçeada ve Bozcaada ilçelerine planlanan tüm feribot seferlerinin iptal edilmesine sebep oldu. Aynı zamanda Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin işlettiği İstanbul-Bursa deniz otobüsü seferleri, şiddetli lodos nedeniyle gerçekleştirilemiyor.

Gestaş'tan İptal Açıklaması

Çanakkale Boğazı ile adalar hattında yolcu ve araç taşımacılığı yapan Gestaş Deniz Ulaşım A.Ş., Kuzey Ege Denizi'nde yaşanan olumsuz hava koşulları dolayısıyla Gökçeada ve Bozcaada hattındaki tüm planlanmış feribot seferlerinin iptal edildiğini duyurdu. Şirket yetkilileri, Kabatepe-Gökçeada ve Geyikli-Bozcaada hatlarında yer alan seferlerin hava şartlarından dolayı gerçekleştirilemeyeceğini belirtti.

FERİBOT-İPTAL

BUDO'dan İptal Bildirimi

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin işlettiği Bursa Deniz Otobüsleri (BUDO) seferleri de olumsuz hava koşulları nedeniyle yapılamıyor. BUDO'nun internet sitesinde yapılan duyuruda, İstanbul (Eminönü/Sirkeci)-Bursa (Mudanya), İstanbul (Eminönü/Sirkeci)-Armutlu (İhlas) ve Armutlu (İhlas)-Bursa (Mudanya) hatlarındaki karşılıklı 08.00-19.30 saatleri arasındaki 14 deniz otobüsü seferinin iptal edildiği belirtildi.

FERİBOT-İPTAL-1

Beşiktaş, Türkiye Kupası’nda yarı finalde Beşiktaş, Türkiye Kupası’nda yarı finalde

Kaynak: HABER MERKEZİ