banner112

‘Dinamik, kapsayıcı bir EBSO için yola çıkıyoruz’

ESİAD Yönetim Kurulu Başkanı ve EBSO Meclis Üyesi Mustafa Karabağlı, basınla bir araya gelerek, EBSO Yönetim Kurulu Başkanlığına adaylığını açıkladı. Karabağlı, “Dinamik, kapsayıcı ve yenilikçi bir EBSO için yola çıkıyoruz” dedi.

‘Dinamik, kapsayıcı bir EBSO için yola çıkıyoruz’

Haber/ Didar DEMİRCİ

Ege Sanayici ve İş İnsanları Derneği (ESİAD) Yönetim Kurulu Başkanı ve Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Meclis Üyesi Mustafa Karabağlı, Swissotel Büyük Efes İzmir'de düzenlediği basın toplantısında EBSO Yönetim Kurulu Başkanlığına aday olduğunu açıkladı. Özgeçmişini aktararak adaylık konuşmasına başlayan Karabağlı, Türk sanayisinin gelişmesinde ve rekabetçi olmasında odaların çok faydası olduğunu belirtti. Karabağlı, “Rekabet gücü daha yüksek bir Türk sanayisi için odalarımızın önemli rol oynadıklarına inanıyorum. EBSO İzmir sanayisinin gelişiminde çok köklü ve güçlü bir kurum. Dolayısıyla bu iki unsur bize fırsat sunuyor. Tabi bazı şeyler için kalbi duygular lazım. Enerjiniz, heyecanınız olması lazım. Bunlar varsa bir şeyler yapabiliyorsunuz. Bir şeyleri hedefleyebiliyorsunuz. Evet bizim bu vatana millete bir borcumuz var. Bir fedakarlık yapmak zorundayız. Ben de bu kalbi duygularla EBSO adaylığımı onur duyarak açıklamak istiyorum” sözlerini kaydetti.

ÖNÜMÜZDE MÜTHİŞ FIRSATLAR VAR

‘Önümüzde müthiş fırsatlar var’ diyerek konuşmalarına devam eden Karabağlı, “Dinamik, kapsayıcı ve yenilikçi bir EBSO için yola çıkıyoruz. Yani biz dinamik olacağız, herkesi kapsayacağız ve yenilikçi olacağız. Tabi yenilikçilikten, inovasyondan kastımız şu; Biz neye inovasyon diyoruz, topluma ve millete faydalı bir şey yapabilirsek bunlar inovasyon oluyor. Yoksa her yenilikçilik inovasyon değil aslında. Muhakkak ki bizim Türk sanayisine, İzmir sanayisine faydalı projeleri ortaya koyarak devam ediyor olmamız lazım. Sadece raflarda yer alacak projelerle işimiz olmayacak. Biz muhakkak ki karşılığı olan somut çıktıları olan projeler yapacağız, bunları geliştireceğiz ve bu fikirleri ortaya koyacağız” ifadelerini kullandı.

EBSO içinde ortak akla dayalı bir yönetim anlayışını benimseyeceklerini dile getiren Karabağlı, “Eylem ve enerjimi tüm EBSO paydaşlarına aktarmak ve taşımak istiyorum. Çünkü heyecanımız var, enerjimiz var ve ben birçok sanayici arkadaşımızın da heyecanlı olduğunu görüyorum, önemli olan bu enerjiyi ortaya çıkartacak kıvılcımı çakmak diye düşünüyorum. Dolayısıyla bu kıvılcımı ben arkadaşlarımla birlikte çakacağım. Ve çok daha heyecanı yüksek, çekim merkezi haline gelen bir EBSO yaratmaya çalışacağız inşallah” sözlerini kaydetti.

‘15 YILDIR BAŞKANLIĞA HAZIRLANIYORUM’

Aday olmasına ilişkin gazetecilerin sorularını yanıtlayan Karabağlı, “15-20 senedir zaten bir gün Ege Bölgesi Sanayi Odası başkanı olarak, Ege sanayisine Türk sanayisine katkı koymam gerektiğine inanarak büyüdüm ve yetiştim. Bu yeni bir fikir değil benim. Bundan 15 sene öncesinden gelen bir niyettir aslında. Çok daha önceden bu yönde kendimi geliştirmeye ve hazırlamaya çalıştım. Tabi ki başkanımız aday olmadığını açıkladığı için biz yola çıktık. Yolculuğumuz devam ediyor. Zaten meclisten tabandan gelen bir harekettir. Tabi karşılığı ne olur onu bilemeyiz” ifadelerini kullandı. Ayrıca Karabağlı, yeterli bilgi ve tecrübeye sahip olduğunu ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2022, 12:12
banner123
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner101

banner100