Celil Anık'a önemli görev

İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Celil Anık, Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Başkanvekilliği’ne seçildi.

Celil Anık'a önemli görev
İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Celil Anık, Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Başkanvekilliği’ne seçildi.

Uzun yıllardır İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanlığını yapan Celil Anık, önemli bir görev daha geldi. Anık, Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Başkanvekili oldu. Bundan sonra ülke genelindeki yaklaşık 500 bin şoför için de görğev yapacak olan Anık, büyük bir görev ve sorumluluk üstlendiğine dikkat çekerek, "Minibüsçülerden kamyonculara, taksicilerden servis sürücülerine ulaşım hizmeti sunan sektörümüzün hem sorunlarının çözüme kavuşturulması hem de kalite çıtamızın daha da yukarıya taşınması için Başkanımız Fevzi Apaydın ve yönetimdeki arkadaşlarımızla vargücümüzle çalışacağız" dedi.

İzmir’deki başarılarını ülke çapına taşımayı hedeflediğini dile getiren Celil Anık şunları söyledi: "Taksimetrede gece tarifesine son verilmesi, ÖTV muafiyeti tanınması, otomotiv üreticilerinin desteğiyle araçların yenilenmesi, taksilerin uydudan takip edilmesini sağlayan Sarı Teknoloji, ruhsat harçlarının kaldırılması, korsan taşımacılarla mücadele gibi birçok ilke ve yeniliğe imza attık. Böylece hem hizmet kalitesini hem de müşteri memnuniyetini artırmayı başardık. Yeniliğe ve gelişime büyük önem verdik. En son internet tabanlı kayıtdışı taşımacılık yaparak hem esnafımıza hem de ekonomiye zarar veren küresel güçlere karşı örnek mücadele sergiledik. Gözünü kazancımıza diken yabancı firmalara karşı kendimizi günün koşullarına uyarlamamız gerektiğine de dikkat çekip düğmeye bastık. Şimdi ölçeği büyüttük, bu başarılarımızı sektörümüz geneline taşımayı hedefliyorum. Hep birlikte çalışarak daha iyiye ulaşacağımıza ve ulaşım sektörüne önemli kazanımlar sağlayacağımıza yürekten inanıyorum."
Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2018, 10:55
YORUM EKLE

banner92