banner112

BAYOSB'de 'mesleki yeterlilik' belgesi olmayan kalmayacak

BAYOSB'de 'mesleki yeterlilik' belgesi olmayan kalmayacak
Bünyesindeki Fahrettin Selçik Mesleki Eğitim Merkezi ile yüzlerce işsiz genci meslek sahibi yapan BAYOSB, mesleki yeterlilik belgesi hizmetlerini de sürdürüyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı (ÇSGB) tarafından 2015 yılında 5544 sayılı kanuna eklenen madde gereğince tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde çalışanlarda zorunlu olarak aranan “mesleki yeterlilik” belgelerinin verilmesi konusunda koordinasyon görevi üstlenen Bağyurdu Organize Sanayi Bölgesi (BAYOSB), bölge sanayicileri ve çalışanların belgelendirilmesi hizmetlerine tüm hızıyla devam ediyor.
Kanunun uygulanmaya başlamasını takiben hızla belgelendirmelerin yapılması için çalışmalarına başlayan ve bugüne kadar yüzlerce çalışanın belgelendirilmesine aracı olan BAYOSB, son olarak BAYOSB ile MEYBEM A.Ş. arasında imzalanan işbirliği protokolü kapsamında Turgutlu Tuğla ve Kiremit Sanayicileri Derneği üyesi sanayicilerin çalışanlarına BAYOSB bünyesindeki Fahrettin Selçik Mesleki Eğitim Merkezi'nde "MYK Çelik Kaynakçısı Seviye 3" sınavı hizmeti verilmesini sağladı.
Hem işverene hem çalışana kolaylık
Mesleki yeterlilik belgelerinin verilmesi hususunda koordinasyonu üstlendiklerini ifade eden BAYOSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Şevket Karahan, "Bağyurdu Organize Sanayi Bölgesi olarak mesleki eğitime çok önem veriyoruz. Bünyemizde kurulan Fahrettin Selçik Mesleki Eğitim Merkezi’mizde bugüne kadar yüzlerce işsiz gencimiz eğitim görerek meslek sahibi oldu ve M.E.B. onaylı sertifikaları ile istihdama kazandırıldı, ayrıca sanayicilerimiz ve çalışanların ihtiyaç duyduğu mesleki yeterlilik belgelerinin alınması konusunda da bölgede önemli adreslerden biri haline geldik. Bu güne kadar yaklaşık 300 kişinin sınavlarını organize ettik. İlgili protokollerimiz ile hem işverenlerimizin hem de çalışanlarımızın zorunluluk arz eden mesleki yeterlilik belgelerini alabilmeleri noktasında büyük kolaylık sağlamış olduk” dedi.
Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2017, 11:06
YORUM EKLE

banner97

banner96