62 bin esnafın kepenk kapattı

İzmir Milletvekili Bedri Serter, Ahilik Haftası nedeniyle yayımladığı mesajda, "Bu seçimde size en ağır cezayı esnaf verecek, esnafın sandığı size darbeyi vuracak" dedi.

62 bin esnafın kepenk kapattı

Serter, ahi olmanın ruhunun, o ruhu yaşayarak anlaşılabileceğini belirterek tüm esnaf ve sanatkarların Ahilik Haftasını kutladı. Serter, pandemiden bu yana en çok mağdur edilen ve destek olmak yerine kredilerle daha da çok borç batağına sürüklenen esnafların  durumunun değişmediğini tam tersine her geçen gün esnafın daha çok belirsizlik yaşadığını söyledi.

İzmir Milletvekili olmasının yanı sıra CHP Ekonomi Masası üyesi de olan Serter, açıklamasında şunları söyledi: “18 aydır ‘Yalnız bırakıldık’ diye haykıran esnafımızın yaşadıkları her türlü zorlukta yanında olmak için her türlü çabayı gösteren, pandeminin en ağır koşullarında esnaf için çözümlerini paylaşan Cumhuriyet Halk Partisi'nin bir Milletvekili olarak, esnaflarımızın her geçen gün belirsizliğe sürüklendiğini görmekten büyük üzüntü duyuyorum. Çözümler belliyken, ülkenin kaynakları da kadroları da göz göre göre esnafları yalnız bıraktı, zorla esnafın borcunun 100'de 1'i olmayan ve 1000 TL'yi geçmeyen destekler verildi. Bugün gelinen noktada, 62 bin esnafın kepenk kapattığı bir Türkiye'de, 250 bin kişiye yakın insanın ekmeğinden edildiği bir Türkiye'de görünen şu ki, bu iktidara en yakın seçimde cezasını verecek olan esnaf kardeşlerimizdir.”

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2021, 18:39
YORUM EKLE