banner135

Öğretmenlere özel eğitim sempozyumu

İzmir Demokrasi Üniversitesi ve Karabağlar Rehberlik ve Araştırma Merkezi işbirliği ile Özel Eğitim Sempozyumu düzenlendi.

Öğretmenlere özel eğitim sempozyumu

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle gerçekleştirilen sempozyumda, öğretmenlere yeni bilgi ve beceriler kazandırmak, bu alandaki deneyimlerini zenginleştirmelerine katkı sunabilecek eğitim faaliyetleri düzenlemek, öğretmenlere uygulama esnasında etkili öğretim yöntem ve teknikleri uygulama fırsatı sunmak, okullarda özel eğitim uygulamaları ile ilgili tüm çalışanlara farkındalık kazandırmak amaçlandı.

'HERKESE ULAŞMALIYIZ'

Sempozyum açılışında konuşan Karabağlar İlçe Milli Eğitim Müdürü Metin Ender Karabulut, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün 'Eğitimde feda edilecek tek bir fert bile yoktur!' sözüne vurgu yaparak eğitimin bütün fertlerine ulaşmayı hedeflediklerini belirtti. İzmir Demokrasi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bedriye Tunçsiper ise, bütüncül bir yaklaşımla eğitimin tüm paydaşlarına destek olmanın önemini vurguladı ve yeni açılan Özel Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi, Otizm Araştırma ve Uygulama Merkezi ve Özel Eğitim Bölümü ile alana hizmet etmeye devam edeceklerini ifade etti. Özel eğitim ve diğer branş öğretmenlerinin katıldığı sempozyum 10 atölye ve konferans etkinlikleriyle yüz yüze olarak gerçekleştirildi. Sempozyuma 200 civarında öğretmen katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner101

banner100