banner112

Nebahat Özer, okul ziyaretleri gerçekleştirdi

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in eşi Nebahat Özer, İzmir’de okul ziyaretleri yaparak öğrenci ve öğretmenlerle bir araya geldi.

Nebahat Özer, okul ziyaretleri gerçekleştirdi

Nebahat Özer’e İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger’in eşi Fatma Köşger, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mevlane Akdeniz, Narlıdere İlçe Milli Eğitim Müdürü Arzu Günaydın eşlik etti.

Karabağlar ilçesinde bulunan Havva Yıldırım Anaokulunu ziyaret eden Nebahat Özer, öğrencilerin yaptıkları etkinliklere katıldı, çocuklarla sohbet etti.

Nebahat Özer, “Kütüphanesiz Okul Kalmayacak” projesi kapsamında Bahar Yıldırım İlkokulu’nda yapımı tamamlanan kütüphanenin açılışını gerçekleştirdi. Kütüphaneyi gezen Özer, öğrencilerin kitap okumaya olan ilgisinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek onlara bol bol kitap okumaları tavsiyesinde bulundu. Okulun Robotik Kodlama Sınıfı ve özel eğitim sınıfını da ziyaret eden Özer, öğrencilerin yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Nebahat Özer, daha sonra Bornova Hasan Tahsin Özel Eğitim Meslek Okulundaki öğrenci ve öğretmenlerle bir araya geldi. El sanatları atölyesi, gıda teknolojileri ve müzik atölyesine ziyarette bulunan Özer, burada öğrencilerin verdiği mini konseri dinledi. Nebahat Özer, seramik atölyesi ve tarım atölyesinde de öğrencilerle uygulamalara katıldı. Nebahat Özer, İzmir programı kapsamında yaptığı okul ziyaretlerinde çocuklara hediyeler verdi.

İzmir Olgunlaşma Enstitüsü’ne de ziyaret gerçekleştiren Nebahat Özer ve beraberindeki heyet, enstitüde açılan ‘Yunus Emre, Sevelim Sevilelim’ ve ‘Anadolu Medeniyetleri’ sergilerini gezdi. İzmir Olgunlaşma Enstitüsünde yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Özer, ‘Anadolu Destanı’ temalı defileyi izledi. Özer, defile sonrası atölyeleri gezerek yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2021, 10:57
YORUM EKLE

banner101

banner100