banner112

'Hayat Dolu Buluşmalar' tamamlandı

Urla Belediyesi ile Anne Çocuk Eğitim Vakkfı (AÇEV) işbirliği ile Zeytinalanı Semt Merkezi’nde düzenlenen eğitim programı sona erdi.

'Hayat Dolu Buluşmalar' tamamlandı

Urla Belediyesi ile Anne Çocuk Eğitim Vakkfı (AÇEV) işbirliği ile Zeytinalanı Semt Merkezi’nde düzenlenen eğitim programı sona erdi. “Hayat Dolu Buluşmalar” adlı eğitim programını başarı ile bitiren anneler ve çocuklarına sertifikaları törenle verildi.


Urla Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü uzmanlarından Sosyolog Zehra Bodur ile AÇEV eğitmenlerinin öncülüğünde gerçekleşen program 8 hafta süreyle haftada 2 gün ve 3’er saat olarak tamamlandı.


Kadının hayata katılımını sağlamak amacıyla düzenlenen eğitimlerde çocuklar da değişik alanlarda yapılan etkinliklerle hem eğlendi hem de eğitildiler. Kurslara 37 yaşını aşmayan ve ortaokuldan fazla eğitim alamayan kadınlar kabul edildi.YENİ EĞİTİMLERLE DEVAM


Sertifika törenine Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, AÇEV İzmir Temsilcisi Fatoş Dayıoğlu, Urla Belediye Başkan Yardımcısı Emine Sağlam Baş katıldı. AÇEV İl Temsilcisi Dayıoğlu, Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar’a ortak çalışmalar nedeniyle teşekkür etti, “Yeni programlar ile Urla’da olacağız” dedi.


Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar ise kursa katılan kadınlarla sohbet etti, eğitimlerden elde ettikleri kazanımları sordu. Başkan Uyar, “Bu eğitimler ile kadınların her alanda güçlenmesini amaçlıyoruz. Bunun yanısıra kadınların ekonomik anlamda güçlenmesi için de önemli çalışmalar yaptık. Kadın kooperatiflerimiz giderek güçleniyor. Lider kadın eğitimleri ve benzer kurslarımız ile kadınlarımızın yanında olacağız” dedi.

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2018, 10:52
banner123
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner101

banner100