Buca Belediye Başkanlığı yarışı git gide ilginç bir hal alıyor. CHP’den aday gösterilmeyince İYİ Parti adayı olan Suat Nezir’in bu hamlesiyle siyaset kazanının karıştığı Buca’da, bu kez Efsane Başkan Cemil Şeboy’dan farklı bir hamle geldi.

Buca’da Efsane Başkan olarak bilinen Cemil Şeboy 2015 seçimlerini kaybetse de sokaklardaki itibarı devam ediyor. Aynı zamanda siyaset üstadı olan Şeboy, AK Parti Buca Belediye Başkan adaylığı yarışında Adnan Öztekin’i destekleyerek aday seçilmesinde büyük katkı sağladı.

Şimdiyse işin zor kısmına sıra geldi. 3 güçlü adayın kıyasıya mücadelesi yeni başlıyor. Eli güçlü Chp adayı Görkem Duman mı, arkası  kuvvetli İYİ Parti adayı Suat Nezir mi, yoksa bir zamanlar SHP ve CHP saflarında da siyaset yapmış tanınan isim Adnan Öztekin mi?

Şeboy ayrıca parti yönetimine vatandaşları ikna etmesi için de tüyolar veriyor. Bucalılara belediye bütçesiyle bir şey yapılamayacağının anlatılmasını isteyen usta siyasetçi ancak yerel ve genel iktidarın bir olması durumunda Buca’da hizmet verilebileceğini vurguluyor.

Bakalım Buca’da gözler İYİ Parti ve CHP mücadelesine odaklanmışken Şeboy’un da desteğiyle Adnan Öztekin aradan sıyrılır mı? yakında hep beraber göreceğiz.