Ayvalık'ta yaz aylarının vazgeçilmezi haline gelen Açık Hava Film Geceleri bu yıl da sinemaseverleri buluşturacak. 15-23 Haziran tarihleri arasında Ayvalık Belediyesi Yeni Binası'nın denize nazır bahçesinde gerçekleştirilecek olan etkinlikte, dünyaca ünlü festivallerde prömiyer yapmış ve Oscar ödüllerinde öne çıkan filmler izleyicilerle buluşacak. Açık Hava Film Geceleri'ne Eti ve Kuru Kahveci Mehmet Efendi'nin ikramları eşlik edecek. Filmlerin programı önümüzdeki günlerde açıklanacak.

Sinemaya Tutkulu Gençler Genç Sinema'da Buluşuyor

Seyir Derneği, Türkiye'nin sinema sektörünün gelecek vadeden isimlerini yetiştirmeyi amaçlayan Genç Sinema programını bu yıl üçüncü kez düzenliyor. Bugüne kadar 30 farklı üniversiteden 70'den fazla öğrenciyi Ayvalık'ta ağırlayan program, bu yıl da 30 öğrenciye sinema alanında bilgi ve deneyim kazandırma imkanı sunacak.

Genç Sinema programına başvuru yapmak isteyen sinema bölümü öğrencileri ve sinema kulüplerinin üyeleri, 8 Mayıs'tan itibaren www.ayvalikff.org adresindeki başvuru formu üzerinden başvurularını yapabilecekler. Son başvuru tarihi 30 Haziran 2024 olarak belirlendi.

Genç Sinema'da Neler Var?

Genç Sinema programına seçilen öğrenciler festival boyunca Ayvalık'ta yapımcılık, yazarlık, yönetmenlik, kurgu, post-prodüksiyon, oyuncu seçimi gibi farklı alanlarda profesyonel isimlerin vereceği atölye çalışmalarına katılacak. Aynı zamanda festival organizasyonunun farklı alanlarında görev alarak festivalin önemli bir parçası olacaklar. Bu yıl ayrıca gruplara ayrılarak bir proje üretmeleri de hedefleniyor.

Squid Game'in ikinci sezonu ne zaman yayınlanacak? Squid Game'in ikinci sezonu ne zaman yayınlanacak?

Ulaşım, konaklama ve yemek masrafları festival tarafından karşılanacak öğrenciler, yılın dikkat çekici ve merakla beklenen festival filmlerini izleme, panel ve konuşmaları takip etme, sinemacılarla tanışma ve sohbet etme imkânı da bulacak.

Ayvalık Uluslararası Film Festivali'ne Katılmak İçin Ne Yapmalısınız?

Ayvalık Uluslararası Film Festivali'nin Açık Hava Film Geceleri'ne katılmak için herhangi bir ön kayıt veya bilet alma işlemi gerekmiyor. Festival programı ve filmler hakkında bilgi edinmek için www.ayvalikff.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

Genç Sinema programına başvurmak için ise www.ayvalikff.org adresindeki başvuru formunu doldurmanız ve gerekli belgeleri eklemeniz gerekiyor. Son başvuru tarihi 30 Haziran 2024 olarak belirlendi.

Editör: Kazim Bozkurt