Yenişehir İlçe Başkanlığı'na yoğun katılımla başvuruda bulunan Ahmet Arıcan, başvuru öncesinde yaptığı açıklamada bugünün hayatının en mutlu ve gururlu günlerinden biri olduğunu ifade etti.

Ümit Özdağ, Aydın'da esnafı ziyaret etti Ümit Özdağ, Aydın'da esnafı ziyaret etti

Arıcan, uzun yıllardır emek verdiği ve mücadele ettiği partisine aynı duygularla hizmet etmek amacıyla belediye başkan aday adayı olduğunu söyledi. Kendi birikimlerini, projelerini ve tecrübelerini Yenişehir'e sunmak için yola çıktığını belirten Arıcan, partisinin, genel merkezinin, ve yurttaşların ortak beyanıyla göreve geldiğinde Yenişehir'i bir marka kent haline getireceklerine söz verdi.

Belediye Başkanlığı Sadece Siyasi Bir Makam Değil

CHP'li Arıcan, belediye başkanlığının sadece siyasi bir makam olmadığına vurgu yaptı. Baba ocağının Cumhuriyet Halk Partisi olduğunu ve liderlerinin Mustafa Kemal Atatürk olduğunu belirten Arıcan, parti geleneğinin ayrımcılığı reddettiğini ve merkezine insanlığı koyduğunu ifade etti. Göreve geldiklerinde yurttaşları sınıflandırmayacaklarını belirten Arıcan, Yenişehir'i bir üretim üssü haline getirme hedefinde olduklarını söyledi.

Yaptığı konuşmanın ardından resmi başvurusunu alkışlar arasında gerçekleştiren Ahmet Arıcan, Yenişehir halkına hitap etti.

Kaynak: HABER MERKEZİ