Atv ekranlarında Kenan İmirzalıoğlu’nun sunuculuğunda yayınlanan Kim Milyoner Olmak İster adlı yarışmada 5 Milyon Lira değerindeki sorunun cevap şıkları arasında yer alan Tokat şıkkı, şehrin tam olarak haritada nerede olduğunu bilmeyen yarışmacıya 5 Milyon lirayı kaybettirirken Tokat nerede? Sorusu gündem olmuştu. Kenan İmirzalıoğlu’na bir davet de Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu”ndan geldi. Sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Başkan Eroğlu, Kenan İmirzalıoğlu ve adaşım dediği yarışmacı Eyüp İşler’i Tokat’a davet etti. 

dnhg

Başkan Eroğlu sosyal medya hesabından şu paylaşımda bulundu: “Tokat'ımız; Hz. Mevlana'nın Konya'dan sonra konakladığı ikinci şehir olan, "#TokataGitmekGerek" diyerek övdüğü, 900 adımda 900 yıllık tarihin gezilebildiği, Evliya Çelebi'nin "Alimler ve Fazıllar Yurdu" diyerek Seyahatnamesinde bahsettiği, Sahip olduğu tarihi eserlerle Anadolu'nun açık hava müzesi olan, Gönlü açık, deli yürek, misafirperver insanların yaşadığı bir şehirdir. Çok değerli yarışmacı kardeşimiz, adaşım Eyüp İşler'in son soruyu bilememesine çok üzüldük. Yarışmanın sunucusu çok kıymetli sanatçımız #Kenanİmirzalıoğlu'nu ve yarışmacı kardeşimiz Eyüp İşler'i Tokat'ımızı keşfetmek, ecdadın bin yıllık geçmişini görmek ve Tokat'ın eşsiz mutfağından lezzetleri tatmak için kadim şehir Tokat'ımızda misafirimiz olmaya davet ediyorum.”

5 milyonu son anda kaçırdı

5 milyon değerindeki 13. soru şuydu:

İlki Sinop İnceburun'la Hatay'ın en güneyi arasına, ikincisi Iğdır'ın en doğusuyla Gökçeada'nın en batı ucu arasına olmak üzere iki adet kuş uçuşu çizgi çekilecek olsa bu iki çizgi nerede kesişir?

A: Çorum

B: Yozgat

C: Sivas

D: Tokat

50 BİN İLE VEDA ETTİ

Eyüp İşler, 5 milyonluk soruya Tokat yanıtını verdi fakat sorunun doğru yanıtı Çorum'du. İzleyicilere ilk kez 5 milyonluk soru heyecanı yaşatan İşer, 50.000 TL'lik ödül ile yarışmaya veda etti.

qkosHp74fUiVAG1xvi5BUQ

İstanbul’da bayram yoğunluğu, son gün de sürdü İstanbul’da bayram yoğunluğu, son gün de sürdü

Kaynak: haber merkezi