EURO 2024'e sayılı günler kala İtalyan gazeteci Gianluca Di Marzio, futbol dünyasının önemli isimlerinden menajer Claudio Vigorelli ile bir röportaj gerçekleştirdi. Vigorelli, milli takıma çağırılmayı ümit eden genç futbolcular hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Menajerliğini yaptığı İtalyan futbolcu Nicolo Zaniolo için ''Nicolo, önümüzdeki yaz Avrupa Şampiyonası'na gitmeyi çok istiyor. Premier Lig'i çok istiyordu ve kazanmaya çalışıyor. Kendine liderlik rolü çiziyor fakat kendini kabul ettirmesi için hala birkaç ayı var'' dedi.

İtalyan ekiplerinden Fiorentina'da forma giyen bir diğer genç yıldız Michael Kayode hakkında da övgülerde bulunan Vigorelli, ''Önünde harika bir gelecek var, onu koruyoruz ve ona yardım ediyoruz. En üst düzeyde başarı göstermek için her şeye sahip. Floransa, büyümek ve deneyim kazanmak için ideal bir yer" ifadelerini kullandı.

Vigorelli'nin ajansında birçok genç sporcu bulunuyor. İtalyan ekibi Palermo'nun genç kalecisi Sebastiano Desplanches de bunlardan biri. Vigorelli, 21 yaşındaki genç kalecinin yaşına göre önemli niteliklere sahip olduğunu ve zamanı geldiğinde hazır olacağını ifade etti.

Adana’da maçın ardından gerginlik Adana’da maçın ardından gerginlik

Vigorelli, Vigo Global Alliance Spor Hizmetleri'nin bu genç yeteneklere sahip olduğu sürece parlak bir geleceğe sahip olacağını belirtiyor. Gelişime ayak uydurduklarını ve kendilerini yenilediklerini ifade eden Vigorelli, yaptıkları işten memnun olduklarını ve ekibine güven duyduğunu belirtti.

Kaynak: HABER MERKEZİ