Özdağ, dün yaptığı açıklamada, Kılıçdaroğlu ile son bir görüşme yapacaklarını ve bugün saat 11.00’de kararlarını ilan edeceklerini duyurmuştu. İki liderin görüşme sonrası ortak bir basın toplantısı düzenliyor.

Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Zafer Partisi Genel Başkanı Selçuk Özdağ ile bir araya geldi. Görüşmenin ardından iki lider ortak açıklama yaptı. Özdağ, ikinci turda Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceklerini duyurdu.

GÜÇLENDİRİLMİŞ PARLAMENTER SİSTEM VURGUSU

Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin huzurlu bir ülke olması ve güçlendirilmiş parlamenter sisteme kavuşması için görüştüklerini söyledi. Bir metin de hazırladıklarını belirten Kılıçdaroğlu, Özdağ’a ev sahipliği için teşekkür etti.

SORUN 13 MİLYON SIĞINMACI

Özdağ ise Türkiye’nin en önemli sorununun 13 milyon sığınmacı ve kaçak olduğunu vurguladı. Bu kişilerin vatanlarına geri yollanması gerektiğini savunan Özdağ, bunun ekonomik ve güvenlik sorunlarını çözeceğini ifade etti. Özdağ, 28 Mayıs’ta yapılacak seçimde ambargo nedeniyle yeterince erişemedikleri vatandaşlardan sığınmacıları geri yollamak için destek istediklerini kaydetti.

NUMAN KURTULMUŞ’A ELEŞTİRİ

Özdağ, cumhurbaşkanı adayı Numan Kurtulmuş’un sığınmacılar konusunda net bir politika ortaya koyamadığını eleştirdi. Kurtulmuş’un sığınmacıların ülkelerine gönderilmesini içermeyen bir plan anlattığını iddia eden Özdağ, Kılıçdaroğlu’nun bu konuda kendileriyle hemfikir olduğunu söyledi. Özdağ, Zafer Partisi olarak ikinci turda Kılıçdaroğlu’nu destekleme kararı aldıklarını açıkladı.

Özdağ: Söz ben yollayacağım

Özdağ, saat 11.00’deki basın toplantısı öncesi Twitter hesabından CHP Gençlik Kolları’nın “Suriyeliler gidecek” yazıları yazdığına dair bir haberi alıntılayarak, “Ve söz ben İçişleri Bakanı olarak yollayacağım” diye yazdı.

Özdağ, paylaşımında şunları söyledi: “Öncelikle elinize sağlık gençler. Size Zafer Partisi’ndeki şablonları da verelim. Ve söz ben İçişleri Bakanı olarak yollayacağım. Ancak sadece Suriyeliler değil Türkiye’yi dünyanın lunaparkı zanneden, kadınlarımıza cariye muamelesi yapan, sokaklarımızı uyuşturucu cennetine çeviren, selefi cihatçı örgütlenme yapan ve yılda 11 milyar dolarımızı yiyen herkes gidecek. Bugün saat 11.00’i bekleyin.”

Özdağ’ın bu paylaşımı sosyal medyada büyük ilgi gördü ve binlerce beğeni ve yorum aldı.

Editör: Kazim Bozkurt