banner109

Yarış bitti dostluk kazandı

Yarış bitti dostluk kazandı
strong>İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde 16 ülkenin katılımıyla gerçekleştirilen “İtfaiye Yangın Kurtarma Sporları Dünya Şampiyonası” unutulmaz görüntülerle sona erdi. Kadın Takımımız, motopomp yarışında madalyayı "1 saniye farkla" kaçırdı.

İzmir’de nefeslerin tutulduğu 4 günlük “İtfaiye Yangın Kurtarma Sporları Dünya Şampiyonası” sona erdi. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin organizasyonuyla gerçekleşen şampiyonanın ödül töreni renkli görüntülere sahne oldu. İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Dr. Sırrı Aydoğan'ın evsahipliğindeki törende konuşan Uluslararası Yangın ve Kurtarma Sporları Federasyonu İcra Komitesi Başkanı Andrey Kalinin, “İzmir'deki misafirperverlik ve sıcakkanlılık için çok teşekkür ediyoruz. İtfaiye spor yarışlarında kimse kaybetmez, dostluk kazanır. Bu şampiyonada altın harflerle 'dostluk' yazıldı” diye konuştu.

Gönüllerin şampiyonu
Uzun yıllardır bu alanda dünya rekorlarına imza atan Doğu Avrupa ülkeleriyle yarışan İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin itfaiyecileri de İzmir'deki şampiyonada önemli deneyimler kazandı. Kadın İtfaiye Takımımız, son gün gerçekleşen motopomp yarışında "1 saniye farkla" madalyayı kaçırdı. Nefes kesen mücadelenin son gününde Belarus'un ardından 30.41 saniye ile 4. olan Kadın İtfaiye Takımı’nda Mucize Kara, Mürivet Atik, Canan Ay, Pelin Parlak, Ayşenur Taşlı, Simge Olçun, Rüveyda Kara Zeynep Limon ve Hanife Çardak yer aldı. Motopomp yarışlarında birinciliği 26.83'lük derecesiyle Çekya, ikinciliği ise 29.01 derecesiyle Kazakistan elde etti. Erkeklerde ise birinci Belarus, ikinci Rusya, üçüncü ise Moğolistan oldu.
Şampiyonda dereceler şöyle paylaşıldı:

100 metre kadınlar 100 metre erkekler
1.Çekya, Sharka Yoroushova 1. Çekya, Daniel Klvania
2.Rusya, Ludmila Kırdashova 2. Rusya, Viladimir Sidorenko
3. Çekya, Marketta Markova 3. Belaruus Artem Pribıs

Kule Tırmanma kadınlar Kule Tırmanma erkekler
1. Rusya, Ekaterina Guseva 1. Rusya, Vladimir Sidorenko
2. Rusya, Anjelika Dokaneva 2. Belarus, Viladimir Strelçenya
3. Rusya, Ludmila Kırdashova 3. Belarus, Maksim Saporev

4x100 metre kadınlar 4x100 metre erkekler
1. Rusya 1. Rusya
2. Çekya 2. Belarus
3. Kazakistan 3. Çekya

Motopomp kadınlar Motopomp erkekler
1. Çekya 1. Belarus
2.Kazakistan 2. Rusya
3. Belarus 3. Moğolistan

Genel en iyi takım kadınlar Genel en iyi takım erkekler
1.Çekya 1.Belarus
2.Rusya 2. Rusya
3.Kazakistan 3. Ukrayna

Bayrak teslimi
Ödül gecesinin sonunda, hava fişek gösterisi ile birlikte bayrak devir teslim töreni gerçekleşti. 2018’de gerçekleşecek olan İtfaiye Yangın ve Kurtarma Sporları Dünya Şampiyonası için bayrak Türkiye’den Slovakya’ya geçti. Şampiyona bayrağını Slovakya İtfaiye Heyeti teslim aldı.
Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2017, 11:09
YORUM EKLE

banner97

banner96