banner112

Torbalı'da Ramazan Sokağı dualarla açıldı

İzmir'in Torbalı ilçesinde, ramazan ayı boyunca açık kalacak ve hemen her gün bir etkinlik gerçekleştirilecek olan 'Ramazan Sokağı' dualar eşliğinde açıldı.

Torbalı'da Ramazan Sokağı dualarla açıldı

İzmir'in Torbalı ilçesinde, ramazan ayı boyunca açık kalacak ve hemen her gün bir etkinlik gerçekleştirilecek olan 'Ramazan Sokağı' dualar eşliğinde açıldı.

Torbalı Belediyesi tarafından bu yıl 4'üncüsü düzenlenen Ramazan Sokağı, Ertuğrul Mahallesi, Sultan 2. Abdülhamit Caddesi'nde kapılarını açtı. Filistin'deki katliam sonrası ilan edilen milli yas nedeniyle açılışta mehteran ve semazen gösterileri iptal edildi. Dualarla açılışı yapılan içinde çoğu el sanatları, hediyelik eşya ve çeşyitli gıda madelerinin satışı yapılan 43 stant bulunan Ramazan Sokağı'nda, ramazan ayı süresince, konser, meddah gösterisi, Hacivat-Karagöz gölge oyunu, palyaço ve halkoyunları gibi çeşitli gösterileri gerçekleştirilecek. Açılışta konuşan AK Partili Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, mübarek ramazan ayına Filistin'de yaşanan katliamın gölgesinde girildiğine dikkati çekerek, "Maalesef heyecanla beklediğimiz ramazana girerken yüreğimiz buruk, kalplerimiz matemli. Bu matemin nedeni, Filistin'de Müslüman kardeşlerimize reva görülen İsrail zulüm ve vahşetidir. Bir asırdan fazla bir süredir İslam dünyasını kana, gözyaşına ve ateşe boğan Siyonizm ve onun yardakçısı emperyalizm karanlık yüzünü Filistin'de bir kez daha gösterdi.Hedef gözetmeksizin sivillere ateş açtılar. 14 yaşındaki çocukları, zulme göğüs geren anneleri ve tekerlekli sandalyedeki gençleri vurdular. Masum ve aciz insanlara kurşun attılar. İslam coğrafyasındaki mazlum milletlerin yanında olan, yardımına koşan, aşını onlarla paylaşan bir milletiz, tarihin her döneminde bu hep böyle oldu. Afrika'da, Ortadoğu'da, Asya'da dünyanın her yanında yardıma muhtaçların ve mazlumların yanında olduk" dedi.

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2018, 16:44
banner123
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner101

banner100