banner112

Tarihi yapı aslına uygun yenileniyor

Bayraklı Belediyesi, İzmir Valiliği iş birliğiyle sahildeki ana hizmet binasının bahçesinde bulunan tarihi üçüz binayı restore ediyor. Bina, ilçenin sosyal ve kültürel yaşamına kazandırılacak. Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, “İlçemize değer sağlayacak tarihi yapının restore çalışmalarını kısa sürede tamamlayıp Bayraklımıza kazandıracağız" dedi

Tarihi yapı aslına uygun yenileniyor

Bayraklı’nın koruma altındaki tescilli tarihi yapıları arasında yer alan asırlık üçüz bina, Bayraklı Belediyesi ve İzmir Valiliği tarafından restore ediliyor. Bu kapsamda Bayraklı Belediyesi'nin Kültür Varlıkları Koruma Kurulu tarafından kabul edilen restorasyon projesi için çalışmalar başladı. Belediye ana hizmet binası bahçesinde bulunan üçüz binanın ilk günkü görünümüne kavuşturularak kentin sosyal ve kültürel yaşamına kazandırılması hedefleniyor. 475 metrekare kapalı alanı olan tarihi yapının 235 metrekare oturma alanı bulunuyor. Zemin artı bir kat olarak aslına uygun şekilde restore edilecek üçüz yapının zeminine 12, birinci katına da 9 oda inşa edilecek.


'BAYRAKLI’YA DEĞER KATACAK'
Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, “Göreve geldiğimizden bu yana yeni bir kent kimliği oluşturmak, ilçemizin tarihi ve kültürel değerlerini gün yüzüne çıkarmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu kapsamda sosyal yaşamımıza katkı sağlayacak önemli bir projeyi Valiliğimiz ile birlikte hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Restorasyon projemiz kabul edildi ve ilçemizdeki önemli bir tescilli yapıyı yeniden ayağa kaldırmak için çalışmalara başladık. Proje tamamlanınca ilçemize değer katacak yapılardan biri olacak" dedi. (DHA)

banner123
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner101

banner100