Narlıdere bahara hazırlanıyor!

Yıl boyunca kenti mevsime uygun bitkilerle süsleyen Narlıdere Belediyesi, bu baharda da park ve refüjleri rengarenk çiçeklerle donatmaya başladı.

Narlıdere bahara hazırlanıyor!

Üretici kooperatiflerinden satın alınan 3 bin 500 çiçek, Narlıdere’nin sokaklarına hem güzellik hem de canlılık katacak.

İlk etapta 3 bin 500 çiçek dikildi

Narlıdere Belediyesi, kenti güzelleştirirken üreticilere de destek olmak amacıyla her yıl olduğu gibi bu yıl da mevsimlik çiçek, çalı, ağaç alımı yaptı. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından sürdürülen dikim çalışmalarına, başta parklar ve refüjler olmak üzere muhtelif noktalarda başlandı. İlk etapta 3 bin 500 adet mevsimlik bitkinin dikildiği çalışmaların yaz boyunca devam edeceği belirtildi.  

Çiçek gibi Narlıdere

Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, “Üreticilerimize destek olmak adına kooperatiflerden satın aldığımız binlerce bitkiyle Narlıderemizi güzelleştiriyoruz. Kentimiz, yaz boyunca çiçeklerin sıcak renkleriyle daha canlı ve daha güzel bir görünüme kavuşacak. Yaşadığımız çevreyi güzelleştirmenin, insanlarımıza mutluluk getirdiği inancıyla; çiçek gibi bir kent yaratmak için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

YORUM EKLE

banner97

banner96