Minikler için yaz atölyeleri başladı

Bornova Belediyesi Dost Bilimevi Yaz dönemi kursları başladı.

Minikler için yaz atölyeleri başladı
Bornova Belediyesi Dost Bilimevi Yaz dönemi kursları başladı. 3,4,5,6 ve 7. sınıflara yönelik olarak açılan eğlenceli atölyelerle Bornovalı çocuklar yazı eğlenirken öğrenerek geçiriyor. 10 Ağustos tarihinde sona erecek kurslardan 452 öğrenci yararlanıyor.

Bornova Belediyesi’nin eğitime destek olmak için hizmet verdiği BELGEM’de yaz dönemi Dost Bilim Evi etkinlik atölyeleri eğitime başladı. Öğrencilerin yaz tatillerini eğlenceli ve yararlı bir şekilde değerlendirmesi amacıyla açılan atölyelerde Robotik Kodlama, Scratch Eğitimi, Oyun Yazılımı, Akıl Oyunları, Matematik ve Fen Atölyeleri ile Dil ve Tarih eğitimleri veriliyor. Haziran ayında başlayan atölyelerden  452 çocuk yararlanıyor.

Dost Bilimevi‘nde yaz dönemi için düzenlenen sosyal etkinlik atölyelerine 3,4,5,6 ve 7. sınıflarda okuyan öğrenciler katılıyor. Robatik Kodlama,Scratch  ve Oyun Yazılımı atölyelerinden 122 , Akıl oyunları, Matematik, Fen ve Dil atölyelerinde ise 330 öğrenci eğitim alıyor. Çamdibi BELGEM Merkez binasında haftada 2 gün verilen kurslara katılan çocuklar yaz tatilini eğlenerek geçirmenin mutluluğunu yaşarken menun olduklarını da dile getiriyor. Yaz dönemi atölyeleri 10 Ağustos tarihinde son bulacak.

 
Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2018, 11:45
YORUM EKLE

banner92