banner135

Milli Eğitim'de “Atakent Lisesi” zirvesi

Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, Belediye Meclisi ve Eğitim Komisyonu üyeleri ile birlikte, Atakent Anadolu Lisesi için yıkım kararı verilmesine ilişkin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kadir Kadıoğlu’nu ziyaret etti.

Milli Eğitim'de “Atakent Lisesi” zirvesi

Kamuoyunda gündeme getirilen soruları aktardıklarını, görüş ve talepleri ilettiklerini belirten Başkan Tugay, şunları kaydetti: “Okul Aile Birliği’nin bize başvurusu nedeniyle yazılı olarak İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden istediğimiz bilgilerin gelmemesi nedeniyle, İlçe Milli Eğitim Müdürümüze ziyarette bulunduk. Okulun depreme dayanıksızlığı ile ilgili testlerin ne zaman yapıldığı ve raporların nasıl yazıldığı ile ilgili belgeleri istedik. Bunların şeffaf bir şekilde kamuoyu ile paylaşılması yönündeki talepleri ilettik. Eğer burada kamuoyunu tatmin etmeyecek belirsizlik varsa, testlerin tekrar yapılması gerektiğini ifade ettik.”

ÖĞRENCİLER MAĞDUR OLMASIN
Okulun yıkım kararı kesinleştiği takdirde mevcut öğrencilerin az mevcutlu bir okulda eğitimlerine devam etmesi gerektiğini de vurgulayan Başkan Tugay, “Öğrencilerin mağduriyet yaşamaması için kalabalık bir başka okula nakilleri yerine, öğrenci sayısı az olan veya yakın zamanda kullanıma sunulabilecek olan bir başka okula nakillerinin sağlanmasını önerdik. Mili Eğitim Müdürü de kendilerinde teknik raporların olmadığını, bunların bakanlıkta olduğunu ve bakanlığın teknik değerlendirme konusunda Pamukkale Üniversitesi ile anlaşma yaptığını söyledi. Yeni eğitim öğretim yılında okul öğrencilerinin nerede eğitim göreceklerine dair değerlendirmenin devam ettiğini de aktardı” diye konuştu.

Başkan Tugay ayrıca “Bizde okulun yeniden yapımı ile ilgili 20 Temmuz tarihli ruhsat başvurusu mevcut. Eksik evrakların tamamlanmasını takiben gecikmeden bu işlemler tamamlanabilir. Tamamlanacağını da söyledik. Bizde bir şey yavaşlamıyor” açıklamasını yaptı.

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2022, 17:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner101

banner100