banner112

Menemen'in 'Küçük adamı' meclis üyesi adayı oldu

İzmir'in Menemen ilçesinde, boyu 1 metre 23 santim olan ve 'Küçük adam' lakabıyla tanınan 50 yaşındaki Mehmet Aşkın, AKP listesinden belediye meclis üyesi adayı oldu.

Menemen'in 'Küçük adamı' meclis üyesi adayı oldu

İzmir'in Menemen ilçesinde, boyu 1 metre 23 santim olan ve 'Küçük adam' lakabıyla tanınan 50 yaşındaki Mehmet Aşkın, AKP listesinden belediye meclis üyesi adayı oldu. Aşkın, seçilmesi halinde yaşadığı mahalle olan Çukurköy'deki sorunların çözümü için mücadele edeceğini söyledi.

Menemen'de 'Küçük adam' olarak bilinen Mehmet Aşkın, AKP'den belediye meclis üyesi adayı oldu. 22'inci sıradan listeye yazılan Mehmet Aşkın, uzun yıllardır siyasetin içinde olduğunu ve seçilmesi halinde yaşadığı Çukurköy Mahallesi'ne ve ilçeye hizmet etmek istediğini söyledi. Engelli insanlara yönelik bir takım projelerinin olduğunu belirten Aşkın, "Seçilirsem öncelikle mahallemin sorunlarını çözmek için çabalayacağım. Çünkü birçok sorunu var. Daha sonra engelli vatandaşların sorunlarının çözümü için uğraşacağım. Sorunları biliyorum, sorumluluğumu biliyorum. Eğer seçilirsem, Menemen için faydalı işler yapacağıma inanıyorum" dedi. Bekar olan ve yalnız yaşayan Aşkın, tarımın yanı sıra hayvancılıkla da uğraştığını söyledi. Aşkın, boyundan dolayı çeşitli tepkiler aldığını ama bunlara önem vermediğini belirterek, zaman zaman çocukların kendisine 'Küçük amca, küçük dede' diye seslendiklerini aktardı. Mehmet Aşkın, AK Parti'deki arkadaşların ise 'Küçük dev adam' diye çağırdıklarını ifade etti. (DHA)

YORUM EKLE

banner96

banner97