banner112

Menderes Belediye Başkanı gözaltında!

İzmir Menderes Belediyesi'ndeki yolsuzluk soruşturması kapsamında Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar ve Belediye Meclis Üyesi Ertan Güleç gözaltına alındı. Başkan Kayalar gözaltı haberlerini yalanlayarak ifadeye çağrıldığını açıkladı. Başkanın açıklalarında gözaltına alınmadığını açıklasa da gözaltına alındığı ve sorgulanma beraberindeki kişiyle birlikte için sanık sıfatıyla Yeşilyurt'taki Mali Suçlarla Mücadele Müdürlüğü'ne getirildiği öğrenildi.

Menderes Belediye Başkanı gözaltında!

Menderes Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen, Menderes Belediyesi'ndeki yolsuzluk iddialarına ilişkin soruşturma kapsamında elde edilen belgelerin incelenmesi sonucunda Özdere'de inşaatı devam eden 5 yıldızlı otelin imar planına aykırı şekilde yapımına izin verildiği belirlendi. Karşılığında ise Bodrum ilçesinde bulunan iki adet villanın aracılar kullanılarak 'rüşvet' olarak verildiği iddiasıyla ilgili Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar, Belediye Meclis Üyesi Ertan Güleç, mimarlık şirketinin sahibi ve otel müdürü gözaltına alındı.

GÖZALTI SAYISI 32'YE YÜKSELDİ
İzmir Menderes Belediyesi'ne yönelik yolsuzluk soruşturmasında gözaltı sayısı 32'ye çıktı. Çok sayıda şüphelinin olduğu operasyonun 'ihalelerde usulsüzlük' ve 'rüşvet' olmak üzere 2 dalga halinde yapıldığı belirtildi. 28 kişinin gözaltına alındığı dünkü operasyonun ihaleler ile ilgili olduğu bildirildi. 4'ü eski, 3'ü mevcut belediye dönemine ait çöp toplama, iş makinesi ve araç kiralama ihalelerinin soruşturmaya konu edildiği öğrenildi. Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar'ın da aralarında bulunduğu 4 kişinin gözaltına alındığı soruşturmanın konusunun ise rüşvet olduğu bildirildi. Rüşvet soruşturmasında 6 belediye çalışanının daha ifadesine başvurulacağı belirtildi.

CHP’Lİ VEKİL VE İL BAŞKANI BİLGİ ALDI
İzmir Menderes Belediyesi'ne yönelik yolsuzluk soruşturmasında Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar'ın da aralarında bulunduğu 4 kişinin daha gözaltına alınmasının ardından CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan ve İl Başkanı Deniz Yücel, Yeşilyurt'taki Mali Suçlarla Mücadele Müdürlüğü binasına geldi. Operasyon hakkında bilgi alan Bakan ve Yücel, bir süre sonra binadan ayrıldı. (DHA)

MENDERES BELEDİYESİ'NDEN AÇIKLAMA GELDİ

Gözaltı haberleri sonrası Başkan Kayalar adına açıklama yapan Menderes Belediyesi'nde şu açıklama yapıldı: "Bazı basın yayın kuruluşlarında hakkımda yer alan şahsıma adli işlem uygulandığına dair haberlerin herhangi bir gerçeklik payı yoktur. Soruşturma kapsamında ifademe başvurulmak üzere Mali Şube Müdürlüğüne gelip görevimizi yerine getirdik. Yapılan operasyonla ilgili adli süreç devam etmekte olup, süreci yakından takip ediyoruz."

ÖZEL KALEMİ ÇAĞRILDI, BAŞKAN HALA EMNİYETTE
Öte yandan Başkan Kayalar'ın özel kalemi Akın Güray Yalca'nın ifadesine başvurlmak üzere emniyete çağrıldığı öğrenilirken, Başkan Kayalar'ın da beraberindeki 4 kişiyle birlikte Yeşilyurt'taki Mali Suçlarla Mücadele Müdürlüğü'ne getirildiği öğrenildi. 
 

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2022, 17:55
banner123
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner101

banner100