Konak Belediyesi'nin Fuar Hazırlıkları Tamam

Konak Belediyesi'nin Fuar Hazırlıkları Tamam
Konak Belediyesi bu yıl 86. kez kapılarını açacak olan İzmir Enternasyonal Fuarı’ndaki (İEF) yerini aldı. Açılışı 18 Ağustos Cuma günü yapılacak olan fuara görkemli bir stantla katılan Konak Belediyesi, konuklarını çeşitli etkinliklerle ağırlayacak.

Kültürpark içindeki 3 Nolu Hol’de kurulan stantta yürütülen hazırlıkları yerinde inceleyen Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, bu yılki Enerji-İnovasyon temasına uygun bir stant tasarladıklarını söyledi. 86’ncı kez kapılarını açacak olan İEF’nin Türkiye’nin en önemli organizasyonlarından biri olduğunu dile getiren Başkan Pekdaş, “Türkiye dünyayı İzmir Enternasyonal Fuarı’ndan öğrendi. Bu yıl enerji temasıyla, İzmir’in enerjisiyle bütün dünya ile yeniden buluşuyoruz” dedi.

FUAR BİZİM GURURUMUZ

Fuarın Konak sınırları içinde kalan Kültüpark’ta düzenleniyor olmasının kendileri için ayrı bir gurur olduğunu dile getiren Başkan Pekdaş, bu yıl fuara katılımın oldukça yüksek olacağının tahmin edildiğini söyledi. Fuarın partner ülkesinin Rusya, onur konuğu ilinin ise Muğla olduğunu vurgulayan Başkan Pekdaş, “Fuar bizim dünyaya gözümüzü açtığımız pencere oldu. 86 yılı geride bırakan İzmir Enternasyonal Fuarı’nın yaşamasını istiyoruz. Ve böylesi güzel bir organizasyona Konak olarak ev sahipliği yapmanın da gururunu taşıyoruz. Bugün ayrıca bir yangın bölgesinden Kültürpark yaratan, Fuar yaratan İzmir’in geçmiş büyüklerini, önderlerini de saygıyla anıyoruz. Onların yarattığı enerjiyi sürdürmek bizim görevimiz. Konak Belediyesi olarak bu yıl da fuarda bütün enerjimizle var olacağız. Kadınlarla, gençlerle ve çocuklarla buluşacağız. Onlara adaletli bir dünyanın neden gerekli olduğunu anlatacağız” diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2017, 12:48
YORUM EKLE

banner97

banner96