banner112

Karşıyaka'daki boş alanı mahalleli tasarlıyor

Atakent Mahallesi'ne yapılacak çevre düzenlemesi için Karşıyaka Belediyesi, mahallelinin taleplerini maket üzerinde gösterip tasarlaması için 'vatandaş tasarım atölyesi' adlı konteyneri hizmete sundu

Karşıyaka'daki boş alanı mahalleli tasarlıyor

Projelerini halka danışarak yapacağını belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, Atakent Mahallesi 6342/3 sokakta bulunan otopark alanı ve çevre düzenlemesinin nasıl olacağını bölge sakinlerine sormak üzere harekete geçti. Karşıyaka Belediyesi tarafından 4 bin 400 metrekare alanda yapılacak otopark ve çevre düzenlemesi için mahalleye "vatandaş tasarım atölyeleri" adını taşıyan bir konteyner yerleştirildi. Konteynerde otopark alanı ve çevresinin değiştirilebilir 3 boyutlu maketi sergileniyor.

'İSTEĞE GÖRE YAPILACAK'

Konteynere davet edilen mahalle sakinleri bu maket üzerinde istedikleri değişiklikleri yapıyor ve yapılan her değişiklik fotoğraflanarak arşivleniyor. Ayrıca bölge sakinleri isteklerini belediye çalışanlarına hem sözlü hem de form doldurarak yazılı şekilde iletiyor. İsteklerin oranına göre projenin şekilleneceğini belirten Başkan Cemil Tugay, “Otoparkı mahalle sakinlerimizle birlikte nitelikli kamusal alana dönüştüreceğiz. Konteynerimiz gezici olacak ve çalışmayı diğer kamusal alanların düzenlenmesi için de sürdüreceğiz” diye konuştu.

YORUM EKLE

banner101

banner100