banner112

Karşıyaka Belediyesi’nden amatör spor kulüplerine destek

Karşıyaka Belediyesi, amatör spor kulüplerinin çalışmalarını daha verimli bir şekilde gerçekleştirmesi ve sporcuların daha kaliteli malzemeler kullanarak yetişmesi amacıyla kentte bulunan 20 spor kulübüne malzeme desteğinde bulundu.

Karşıyaka Belediyesi’nden amatör spor kulüplerine destek

İçerisinde 2 adet maç topu, 8 adet antrenman topu, 1 adet top filesi ve 40 adet ayrım yeleği bulunan malzeme çantaları amatör spor kulüpleri temsilcilerinin de katıldığı organizasyon ile kulüp sorumlularına takdim edildi. Ayrıca her bir kulübe ihtiyaç halinde kullanılmak üzere içi ilkyardım malzemeleriyle dolu "sporcu sağlık çantası" da verildi.

Başkan Tugay’a plaket takdim edildi

Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay’ın da bizzat katıldığı organizasyon dolayısıyla 2021-2022 amatör futbol sezon açılışı da gerçekleştirildi. Organizasyonda, Karşıyaka Amatör Futbol Kulüpleri Birliği Başkanı Nevzat Altınkalp, spora verdiği destek dolayısıyla Belediye Başkanı Tugay’a teşekkür ederek plaket takdim etti. Demirköprü Spor Kulübü Başkanı Selma Ateş Kazanç da Tugay’a, günün anısına forma hediye etti.

“Karşıyaka’nın genlerinde spor var”

Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay, kentte sporun gelişmesi adına mümkün olduğunca kulüplere destek vereceklerini belirterek, yeni sezonda takımlara başarılar diledi. Başkan Tugay, yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Hepimizin bu şekilde bir arada olması geleceğe dair umut verici. Geçen yıl pandemi nedeniyle pek çok kategoride ligler oynanamamıştı. Biz de bu dönemi sahalarımızı yenilemek ve daha iyi hale getirmek için kullandık. Bu dönemde amatör sporu nasıl geliştirebiliriz diye düşündüğümüzde tesisler ile ilgili eksikleri gidermeyi öncelik olarak hedef aldım. Amatör spor kulüpleri geleceğe başarılı sporcular yetiştirmek ve gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutarak, sağlıklı ve iyi bir toplum için doğru yönlendirmek adına çok önemli. Önce altyapı ve malzeme desteği, yapabildiğimiz ölçüde de nakti yardım destekleri ile elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Ayrıca kentimizde sporcu performans ölçüm merkezini de kısa zaman içerisinde faaliyete geçiriyoruz. Bu merkez ile çocuklarımızın ve spor yapan herkesin mevcut beden özelliklerini güç-kuvvet testleri ile ölçebilecek ve hangi spora yatkınlıkları olduğunu görebileceğiz. Ayrıca spor yaparken gelişimlerini takip edebileceğiz. Bu tesis çok yakında faaliyete geçecek, sizlerin de bu tesisten yararlanmanızı diliyorum. Bu dönemde yapacağınız çalışmalarda, maçlarda tüm takımlarımıza yürekten başarılar diliyorum. Karşıyaka genlerinde spor olan bir şehir, siz çalışın bizler sizin yanınızdayız.”

Organizasyon U18 Karşıyaka karması tarafından gerçekleştirilen gösteri maçıyla sona erdi.

YORUM EKLE

banner101

banner100