banner109

İGC ile Medical Park Hastanesi arasında işbirliği adımı

İGC ile Medical Park Hastanesi arasında işbirliği adımı
İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) ile Medical Park Hastanesi arasında işbirliği çalışmalarının artırılması kararı alındı.

İGC Başkanı Misket Dikmen, Başkan Yardımcısı Tayfur Göçmenoğlu ve Yönetim Kurulu Üyesi Gökmen Küçüktaşdemir, Medical Park Hastanesi Başhekimi Dr. Orhan Satılmaz ve Başhekim Yardımcısı Zeki Hozer'i ziyaret etti.
İGC Başkanı Misket Dikmen, iki kurum arasında yapılacak işbirliğinin önemli olduğunun altını çizerek, “Basının sağlık algısı ve bu konuyu sunuş biçimi çok önemli. Basının paylaştığı haberlerin doğru bir dille yazılması, etik ve ilkesel değerlere özen gösterilmesi gerekiyor. Türkiye'nin dört bir yanından gelecek gazeteciler ile 'Sağlık Haberciliği Sempozyumu' düzenleyebileceğimizi düşünüyoruz. Bu anlamda hastane ile ortaklaşa düzenleyeceğimiz sempozyum ile gazetecileri sağlık alanında daha donanımlı hale getirebiliriz. Bu eğitimin halkımızın da bu konuda doğru bilgilenmesine büyük yararı olacaktır” dedi.
Medical Park Hastanesi Başhekimi Dr. Orhan Satılmaz da, cemiyetin kamusal fayda adına yaptığı bu çalışmalardan ve önerilerden heyecan duyduğunu, iki kurum arasında yapılacak çalışmalara destek verebileceklerini söyledi.
Ziyaterin sonunda İGC ile Medical Park Hastanesi'nin ortaklaşa düzenleyeceği sağlık haberciliğinde etik algısı oluşturmak amacıyla “Sağlık Haberciliği Sempozyumu” yapılması yönünde prensip anlaşmasına varıldı.

“Bilime öncülük yapıyoruz”

Ziyarette ayrıca Başhekim Yardımcısı Dr. Zeki Hozer, cemiyet yönetimine Medical Park Hastanesi hakkında sunum gerçekleştirdi. Hastanenin 6 yılı geride bıraktığını, Ege Bölgesi'nin en büyük hastanesi olduğunu vurgulayan Hozer, 301 yatak kapasiteleri bulunduğunu kaydetti. Bilime öncülük yaptıklarını 46 branşta hizmet verdiklerini dile getirdi.
Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2017, 11:24
YORUM EKLE

banner97

banner96