banner109

Cumhuriyete merhaba demek için…

Cumhuriyete merhaba demek için…
Karabağlar Belediyesi’nde, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 94. yıldönümü etkinlikleri kapsamında “Cumhuriyet Daima 2” adlı karma sergi açıldı. Başkan Muhittin Selvitopu, “Bugün ülkemiz, devletimiz ayaktaysa ve bugün dünyayla rekabet edebiliyorsak öncelikle bunu Cumhuriyete borçluyuz” dedi.

Toplam 21 sanatçının eserleriyle yer aldığı sergi açılışına Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, başkan yardımcıları ve meclis üyeleri katıldı.
Sergi açılışında konuşan Başkan Selvitopu, Cumhuriyetin önemine işaret ederek, “Cumhuriyet bizler için, toplumumuz için, ülkemiz için en önemli değerlerimizden birisi. Bugün ülkemiz, devletimiz ayaktaysa ve bugün dünyayla rekabet edebiliyorsak öncelikle bunu cumhuriyete borçluyuz ve bu cumhuriyeti kanlarıyla canlarıyla kuran şehitlerimize gazilerimize borçluyuz. Onların önünde saygıyla eğiliyoruz” dedi.

Sanat toplumların gelişmişlik düzeyini gösterir

Tolum için kültür ve sanatın ifade ettiği anlama dikkat çeken Başkan Selvitopu, “Biz belediye olarak Cumhuriyet Bayramımızı karşılamak adına böyle bir serginin düzenlenmesine karar verdik. Değerli sanatçılarımız da buna destek verdiler, katkı sundular onlara teşekkür ediyoruz. Toplumların gelişmişlik düzeyi sanatla kültürle ölçülür. Bu yönüyle de bakıldığında son yıllarda kültüre sanata karşı saldırıların olduğunu biliyoruz. Ama hep birlikte kültürü sanatı yaşatmak ilerlere taşımak yerel yönetimler olarak bizlerin de görevi ve ülkemize karşı sorumluluğumuz” diye konuştu.
Sergide eserleriyle yer alan sanatçılar adına konuşan Tijen Hasçilingir ise serginin düzenlemesine katkı sunan herkese teşekkür ettiğini ifade etti.


Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2017, 11:43
YORUM EKLE

banner97

banner96