Çocuk istismarının cinayetten farkı yok

Dilek ve temenniler bölümünde söz alan CHP'li Meclis Üyesi İsmail Taş, çocuk istismarı konusuna değinerek, çocuk istismarının cinayetten farkı olmadığını söyledi.

Çocuk istismarının cinayetten farkı yok

Karabağlar Belediyesi Mart ayı oturumu Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu başkanlığında gerçekleştirildi. Verilecek önergelerin gündeme alındığı mecliste, komisyon raporları da karara bağlandı. Dilek ve temenniler bölümünde söz alan CHP'li Meclis Üyesi İsmail Taş, çocuk istismarı konusuna değinerek, çocuk istismarının cinayetten farkı olmadığını söyledi.

Karabağlar Belediyesi'nin Mart ayı meclis toplantısının açılışında konuşan Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, Şubat ayında Karabağlar Belediyesi'nin yaptığı çalışmalar hakkında meclisi bilgilendirdi. Musa Batasun Parkı açılışı, KARBEM’de başarılı öğrencilere bisiklet dağıtımı töreni, Kazım Karabekir Semt Merkezi açılışı, kadın istihdamı çalıştayı gibi önemli etkinlikleri aktaran Başkan Selvitopu ayrıca, yapımı devam eden projeler hakkında da bilgiler verdi. Selvitopu son olarak önümüzdeki günlerde yapılacak projeleri(Okullarda bakım onarım ihalesi, proje çalışması biten pazaryerlerinin üstünün örtülmesi çalışması ve diğer pazaryerleri ile ilgili de yapılacak çalışmaları anlattı.
Türkiye'nin kanayan yarası
Toplantının dilek ve temenniler bölümünde söz alan CHP'li Meclis Üyesi İsmail Taş ise Türkiye'nin kanayan yarası çocuk istismarı konusuna değindi. Çocuk istismarının bir insanlık suçu olduğunun altını çizen Taş, “Öncelikle, çocuklara yönelik cinsel istismarın sonuçları itibariyle insanlık suçu olduğunu ve cinayetten hiçbir farkı olmadığını belirtmek isterim. Çünkü bu suç çocukların geleceğini karartan bir suçtur” diye konuştu.

AKP'li Meclis Üyesi Birsen Türkoğlu ise, meclisteki kadın meclis üyeleri ile kadın belediye çalışanlarının 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nü şimdiden kutladı.

Başkan en dürüst isimlerden biri


AKP'li Meclis Üyesi Emrullah Kavuz da, vatandaşların Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu hakkındaki düşüncelerini sorduğunu, bunun üzerine de kendisinin onlara Başkan Selvitopu'nun çok dürüst bir başkan olduğunu söylediğini ifade etti. Kavuz, " Bana Başkan Selvitopu'nun dürüstlüğünü soruyorlar; Allah’ın huzurunda söylemem gerekiyor ki, Allah var gördüğüm en dürüst adamlardan biri diyorum.” açıklamalarında bulundu.

Meclis 2 Nisan'da


Konuşmaların ardından oturumu kapatan Başkan Muhittin Selvitopu ise Nisan ayı meclis toplantısının 2 Nisan Pazartesi günü yapılacağını sözlerine ekledi.
Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2018, 14:52
YORUM EKLE