Buca’da 8 bin 247 apartman ilaçlandı

Buca Belediyesi, giderek artan korona virüs vakalarına karşı dezenfekte çalışmalarına hız verdi.

Buca’da 8 bin 247 apartman ilaçlandı

Vaka görülen apartmanları vatandaşların talebi doğrultusunda ilaçlayan Belediye ekipleri, pandemi başından beri Buca’daki 8 bin 247 apartmana müdahale etti.

Türkiye genelinde giderek artan koronavirüs (Covid-19) rakamlarına karşı kent genelinde önlemleri sıklaştıran Buca Belediyesi, apartmanlarda dezenfeksiyon işlemlerini hızla sürdürüyor.

İlçedeki vaka artışını önlemek için yürütülen çalışma kapsamında Buca Belediyesi Destek Hizmetleri ekipleri, vatandaşların talepleri doğrultusunda koronavirüs vakası tespit edilen apartmanlarda ilaçlama çalışmaları yapıyor.

Buca’da 8 Bin 247 apartman dezenfekte edildi

Apartmanlarında Covid 19 testi pozitif çıkan vaka görülüp Belediyeye yazılı olarak başvuruda bulunan vatandaşların adreslerine giden ekipler, genel kullanım alanlarını baştan aşağı dezenfekte ediyor. Özel giysili dezenfeksiyon ekipleri, kapı girişlerinden merdivenlere, asansörlerden çocuk oyun alanlarına kadar tüm ortak kullanım alanlarını ücretsiz olarak detaylı bir şekilde ilaçlayarak virüsten arındırıyor.

Vaka artışlarıyla birlikte son bir haftada 164 apartmana müdahale eden ekipler, pandemi sürecinin başından bu yana Buca genelinde toplam 8 bin 247 apartmanı dezenfekte etti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
KEMAL BÖREKCİ
KEMAL BÖREKCİ - 2 hafta Önce

NEDEN ACABA KARABAĞLAR BELEDİYESİ BU HASSASİYETİ

banner97

banner101

banner96

banner100