Bornova'da sağlık için özel çalışmalar

Bornova Belediyesi vatandaşlarının sağlığı için yaptığı çalışmaları aralıksız sürdürüyor.

Bornova'da sağlık için özel çalışmalar
Bornova Belediyesi vatandaşlarının sağlığı için yaptığı çalışmaları aralıksız sürdürüyor. Diş Doktoru ve Diyetisyen hizmeti ile evde yaşlı, gebe ve lohusa bakım hizmetlerinin yanında hasta nakil ambulans hizmetleriyle de ihtiyaçlı vatandaşların yardımına koşuyor. Ayrıca Bornova Belediye’si düzenlediği seminerlerle vatandaşların bilinçlenmesi hedefleniyor. 2015 yılından bu yana halk sağlığı için farklı konularda 17 seminer düzenlendi.

Bornova Belediyesi bünyesinde hizmet veren Özgül Gündüz Halk Sağlığı Merkezi hasta naklinden evde bakım hizmetlerine, diş muayenesinden diyetisyene ve hasta nakil ambulans hizmetine kadar sağlıkla ilgili her türlü konuda çalışma yapıyor. Verilen hizmetlerin yananda halk sağlığı için de düzenlenen eğitim ve seminer de vatandaşlar bilinçlendiriliyor. 2015 yılından bu yana yapılan çalışmalar kapsamında 17 farklı dalda etkinlik düzenlendi.

Sağlık Halk Kongreleri


Birçok kurumla işbirliği içinde yapılan bilinçlendirme çalışmalarında her sene Mart ayında EÜ Tıp Fakültesi Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Ana Bilim Dalı işbirliği ile farklı konuların ele alındığı Sağlık Halk Kongreleri gerçekleştiriliyor. Bunların yanında 3 yıl içinde Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi ile birlikte Baş Dönmesi, Özgül Gündüz, Avrenizma, Enfeksiyonlarla Mücadele, Diyabet, Kısırlık ve Tüp Bebek Tedavisi başlıklarında da paneller düzenlendi. Ayrıca alanlarında uzman olan doktorların katılımıyla İrenbe Kadın Hastalıkları ve Doğum Dal – Tüp Merkezi işbirliğiyle Kısırlık Tedavisi ve Menopozda Kadın Sağlığı, İnvivak işbirliğiyle Sağlıklı Beslenme, Türkiye Osteoporoz Derneği işbirliği ile Osteoporoz, Türkiye Albenizm Derneği işbirliğiyle Albenizm seminerleri gerçekleşti.

Ege Otizmliler Derneği ve Işıldayan Özel Çocuklar Eğitim Merkezi işbirliğiyle gerçekleşen Gaps Diyeti ve Otizm panelinde de önemli konulara değinilirken, İzmir Denizlililer Derneği işbirliğiyle Alzhemier Paneli, İzmir Diş Hekimleri Odası İşbirliğiyle Ağız ve Diş Sağlığı Paneli’de Bornovalılardan ilgi gördü. İlçede yaşam standartlarını yükseltmek için çalışmalar yaptıklarını belirten Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “Sağlık konusunda yapılan hizmetler çok önemli. Bunun için sağlık alanında da yaptığımız çalışmalarla tüm vatandaşlarımızın yanında olmaya çalışıyoruz” dedi.

Bornova Belediyesi’nin sağlık hizmetlerinden yararlanmak isteyen vatandaşlar 999 29 29 numaralı telefonundan dahili 2157’yi arayarak bilgi alabilir.
Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2018, 15:45
YORUM EKLE