banner112

Bornova'da kütüphane seferberliği

Bornova Belediyesi’nin çalışmalarını gönüllü kadınların desteğiyle açtığı kütüphanelere Altındağ Atatürk Kültür Merkezi’nin ardından Çamiçi de eklendi.

Bornova'da kütüphane seferberliği
Bornova Belediyesi’nin çalışmalarını gönüllü kadınların desteğiyle açtığı kütüphanelere Altındağ Atatürk Kültür Merkezi’nin ardından Çamiçi de eklendi.

Açılış kurdelesini gönüllü kadın ve çocuklarla birlikte kesen Başkan Olgun Atila, “Köylerimizdeki çocuklarımızın eğitimi, Atatürk ilkelerine bağlı ve Cumhuriyet değerlerine sahip çıkan bireyler olarak yetişmeleri ülkemizin geleceği açasından çok önemli. Bu anlamda bu kütüphanenin hazırlanmasına katkı koyan başta kadınlarımız olmak üzere herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

İzmir Amerikan Lisesi 1969 Mezunları’nın desteğiyle hazırlanan Cumhuriyet Kütüphanesi, eski köy yerleşimi olan Çamiçi Mahallesi’nde törenle hizmete girdi. Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, 3 bini aşkın kitabın bulunduğu kütüphanenin açılış kurdelesini Murat Bakan’ın Eşi Selin Bakan, gönüllü kadınlar ve çocuklarla birlikte kesti. Açılışta sürpriz hediyeler dağıtılan çocuklar, masal okuma etkiliğiyle de keyifli anlar yaşadı.


KADINLARDAN TEŞEKKÜR


Açılış töreninde konuşan İzmir Amerikan Lisesi 1969 Mezunu Şakire Pöğün ile gönüllü kadınlar adına söz alan Işık Doğusoy, amaçlarının özellikle köylerde Büyük Önderimiz Atatürk’ü ve Cumhuriyet kazanımlarını çocuklara ve kadınlara anlatmak olduğunu belirterek,  verilen destek için Bornova Belediyesi’ne ve Olgun Atila’ya çok teşekkür etti. Köylü kadınlar adına konuşan Çamiçi Muhtarı Mahmut Ceylan’ın Eşi Hatice Ceylan ise duygularını “Gösterilen bu ilgi ve verilen değer bizleri ve çocuklarımızı çok mutlu etti. Emek veren herkese çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

TÜM İMKANLARIMIZ KÖYLERİMİZ İÇİN


Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila ise Bornovanın birbirinden güzel 12 köye sahip olduğunu belirterek, “Biz köylerimizi köy olarak görüyor, tüm imkanlarımızı onlar için seferber ederken doğal dokularını koruyarak yerelde kalkınmalarını istiyoruz. Bu amaç doğrultusunda tarımla ilgili kurslar veriyor, Kiraz Festivali gibi tanıtım ve turizme yönelik etkinlikler düzenliyoruz. Köylerimizdeki çocuklarımızın eğitimi, Atatürk ilkelerine bağlı ve Cumhuriyet değerlerine sahip çıkan bireyler olarak yetişmeleri çok önemli. Bu anlamda bu kütüphanenin hazırlanmasına katkı koyan başta kadınlarımız olmak üzere herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2018, 14:55
banner123
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner101

banner100