banner109

Bayraklılı çocuklardan Başkan Sandal'a mektup

Bayraklı Belediyesi tarafından, salgın sürecinde açık havada süren spor etkinliklerine katılan çocuklar, Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal'a mektup yazdı. Resimlerle, şiirlerle, duygu ve düşüncelerini anlatan minikler, Başkan Sandal'a teşekkür etti.

Bayraklılı çocuklardan Başkan Sandal'a mektup

COVİD-19 salgını dolayısıyla salonlarda ara verilen spor kursları Bayraklı'nın çeşitli parklarında devam ediyor. Sosyal mesafe kurallarına uygun olarak gerçekleştirilen kurslar, alınan önlemler çerçevesinde ve gerekli dezenfeksiyon işlemleri yapılarak uzman eğitmenler tarafından veriliyor.

Salgın sürecinde uzun süre evde kalan ve açılan kurslarla yeniden sosyalleşen çocuklar, Başkan Sandal'a sürpriz yaptı. İlçenin çeşitli parklarındaki tekvando, jimnastik ve kick boks kurslarına katılan minik sporcular, duygu ve düşüncelerini birbirinden güzel resimler ve mektuplarla anlattı. Kimi parklara yeni oyun grupları konulmasını, kimi yeni kursların açılmasını, kimi de yeşil alanların artırılmasını istedi. Mektuplarında salgın boyunca evde sıkıldıklarını ifade eden minikler, kursların yeniden açılmasından duydukları memnuniyeti dile getirerek, gösterilen ilgiden dolayı Başkan Sandal'a teşekkür etti.

'Sosyal mesafeli' kursların programı

1 - Postacılar Mahallesi Semt Parkı'nda ( Büyük Park) Pazartesi, Çarşamba, Cuma saat 17:00'da jimnastik ve Tekvando, Salı – Perşembe saat 20:00'da ise Kick Boks kursu veriliyor.

2 - Cengizhan Mahallesi Ord. Prof. Ekrem Akurgal Yaşam Parkı'nda Salı - Perşembe saat 17:00'da tekvando, Pazartesi -Çarşamba saat 20:00’da kick boks kursu veriliyor. Hafta içi her gün saat 19:00’da ise Çocuk Parkuru aktivitesi düzenleniyor.

3 - Osmangazi Mahallesi Yüzbaşı İbrahim Hakkı Caddesi Opet yanındaki parkta Salı – Perşembe – Cuma saat 17:00'da jimnastik, Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe saat 17:00’da tekvando, Cuma günü saat 20:00’da ise kick boks eğitimi veriliyor.

4 - Şehit Ümit Boz Spor Tesisi'nde Pazartesi – Çarşamba saat 19:30'da Çocuk Parkuru aktivitesi, Cuma günleri saat 19:30'da tekvando kursu, Cumartesi – Pazar günleri saat 19:30'da kick boks kursu veriliyor.

5- Manavkuyu Mahallesi Muammer Aksoy Parkı'nda Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri saat 18:00'da da jimnastik kursu düzenleniyor.

YORUM EKLE

banner97

banner96