banner109

Başkan Piriştina'dan çat kapı ziyaret

Başkan Piriştina'dan çat kapı ziyaret
Mahalle gezilerinde vatandaşların kapısını çalıp sürpriz ziyaretler yapan Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina’nın yolu bu kez Mustafa Kemal Mahallesi’nde Kanpolat Ailesi’nin evine düştü.

Kanpolat Ailesi’nin Yozgat ve Sivas yöresinin geleneksel lezzetleriyle donanmış sofrasını paylaşan Başkan Piriştina, aile reisi Yusuf Kanpolat’ın sazıyla çalıp, yanık sesiyle söylediği türküleri de keyifle dinledi. Başkan Piriştina, aileyle paylaştığı müzik dolu keyifli dakikaları sosyal medya hesabından yaptığı canlı yayında da paylaştı.

Mahalle ziyaretlerinde Bucalı hemşerilerinin talep ve beklentileriyle yakından ilgilenen Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, Mustafa Kemal Mahallesi gezisinde Kanpolat Ailesi’nin konuğu oldu.
Başkan Piriştina’nın sürpriz ziyaretiyle şaşıran Yusuf Kanpolat (45) ve ailesi, misafirlerini memleketleri olan Sivas ve Yozgat yöresinin birbirinden lezzetli yemekleriyle ağırladı.
Sivaslı Yusuf ile Yozgatlı Mehtap olarak büyük bir aşkla başladıkları evliliklerini 3 çocukla taçlandıran Kanpolat ailesi, 10 yıl İtalya’da yaşadıktan sonra 7 yıldır Buca’da süren yaşamlarını Başkan Piriştina ile paylaştı.

Gülen yüzleri ve misafirperverlikleri ile Başkan Piriştina’yı duygulandıran Kanpolat ailesi, baba Yusuf Kanpolat’ın buram buram memleket hasreti kokan türküleri ile büyüledi. Baba Yusuf Kanpolat’ın ustalıkla çaldığı sazı, yanık sesi ve yorumundan çok etkilenen Başkan Piriştina, bu güzel yorumu sosyal medya hesabından canlı yayın yaparak tüm sevenleriyle paylaştı.
Muhteşem yöresel lezzetler ve sazlı sözlü mini dinletiyle keyiflenen Başkan Piriştina, kimi zaman türkülere de eşlik etti.
Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2017, 12:58
YORUM EKLE

banner97

banner96