banner112

‘Arda konuyu manipüle ediyor’

Sarnıç gölet alanına ilişkin çıkan iddialara Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda’nın ‘yalan ve iftira’ diyerek karşılık vermesi üzerine AKP’li Meclis Üyesi Atmaca ve MHP’li Meclis Üyesi Selahattin Şahin yazılı ortak açıklama yaptı. Meclis Üyeleri, Arda’nın konuyu manipüle ettiğini söyledi.

‘Arda konuyu manipüle ediyor’

Haber/Didar DEMİRCİ
İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclisi MHP Grup Başkanvekili Salahattin Şahin ile Gaziemir Belediye Meclisi AKP Grup Başkanvekili Uğur İnan Atmaca, olası bir yangında helikopterlere su sağlayan Sarnıç göletini besleyen pompaların Gaziemir Belediyesi tarafından kapatıldığını iddia etmişti. Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda da söz konusu iddiaları yalanlayarak, kendisine iftira atıldığını açıklamıştı. Arda’nın söylemleri üzerine AKP’li Atmaca ve MHP’li Şahin, ‘Arda, yalan ve iftira konusunda ihtisas sahibidir’ başlıklı yazılı ortak açıklama yaparak, Arda’nın konuyu manipüle ettiğini savundu.

‘BELEDİYENİN SORUMLULUK ALANINDA’

Sarnıç gölet alanının Gaziemir Belediyesi’nin sorumluluğunda olduğu belirtilen yazılı açıklamada, 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 14’üncü ve 38’inci maddelerine dikkat çekilerek, “Yani bu bölge Gaziemir Belediyesi’nin görev, sorumluluk ve yetki alanındadır” denildi. Öte yandan Arda’nın ‘yalan ve iftira’ söylemlerine de cevap verilen açıklamada, “Görüleceği üzere yalan ve iftira Arda’nın uzmanlık alanıdır. Biz geçtiğimiz yıl aynı sorunu yaşadık. Gölete uzun süre su verilmedi ve göletin su seviyesi bugünkünden daha düşük seviyelerdeydi. Başkan her zamanki gibi görevini yapmak yerine, yalan ve algı ile kamuoyunu manipüle etmeye çalışıyor. Günlerdir su akmıyor ve sen sigorta atmış diyerek yalan söylüyorsun. O suyun kesildiğinden haberin yoksa o koltukta oturma. Üstelik sorun sadece su seviyesi değil, Sarnıç halkının parasıyla yapılan gölet ve çevresine sahip çıkılmamasıdır. Bekçi kulübesinin, tuvaletlerin durumu ortada; bu Sarnıç halkının emanetine ihanet etmektir” sözleri kaydedildi.

banner123
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner101

banner100