AKP'li Sürekli: Ödemiş ve Selçuk'taki emaneti geri alacağız

Küçük Menderes Bölgesi Meclis Üyeleri İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda konuşan AKP İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, "Safları sıklaştırıyoruz. Halkın genel ve yerel sorunlarında, sivil toplum kuruluşlarımızın talep ve önerilerinde hiçbir ayrıntıyı atlamayacağız. Her konuyu, halk size, siz bize, biz de Ankara'ya taşıyacağız" dedi.

AKP'li Sürekli: Ödemiş ve Selçuk'taki emaneti geri alacağız

AKP İzmir İl Başkanlığı'nın düzenlediği 'Küçük Menderes Bölgesi Meclis Üyeleri İstişare ve Değerlendirme Toplantısı', Bayındır'da gerçekleştirildi. Toplantıda, İl Yerel Yönetimler Başkanı Deniz Doğan ve Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Özgür Hızal'ın da hazır bulundu. AKP İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, toplantıda Bayındır, Ödemiş, Kiraz, Tire, Torbalı, Beydağ, Selçuk, Kemalpaşa İlçe Başkanları ve Meclis Üyelerine seslendi.

Küçük Menderes Bölgesi'ndeki yatırımların sürdüğünü ve buradaki ilçelerin tarımdan, eğitime; sosyal konuttan, sağlığa pek çok alanda merkezi idarenin desteğiyle ayakta olduğunu belirten Başkan Sürekli, "Bayındır ve Kiraz belediyelerimiz AK hizmet farkını ortaya koyuyor. Sonuna kadar yanlarındayız, destek oluyoruz. Selçuk ilçemizde Devlet Hastanesi'nin ihalesi 25 Ekim'de yapılıyor. Efes Antik Kenti Kanal Projemiz devam ediyor. Selçuk ve Bayındır'da TOKİ marifetiyle çok sayıda vatandaşımızı ev sahibi yaptık. Ödemiş ve Selçuk'taki emaneti muhakkak suretle geri alacağız. Yerel hizmetlerde mahrumiyet yaşayan ilçelerimiz, cezalandırılan AK Parti Belediyesi yönetimindeki ilçelerimiz merak etmesin; zamanı geldiğinde gereği yapılacak" dedi.ÖDEMİŞ TARİHİ 'ARASTA ÇARŞISI'NIN RESTORASYONU PROJESİ BAŞLAYACAK

AKP İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli; Ödemiş'in tarihi Arasta Çarşısı'nın restorasyon projesine başlanacağını söyledi. Ön tasarımlar için bakanlık düzeyinde incelemelerin kısa sürede tamamlanacağını belirten Sürekli, "Buradaki esnafımız, tarih yazan bir esnaftır. Taleplerini Kültür ve Turizm Bakanımız ile görüştük. 1856 yılından bu yana 116 dükkan, 3 cami ve 17 hanı ile işgale ve Cumhuriyet dönemine şahitlik ederek ayakta kalmayı başaran arastanın yenilenmesi ve kültür merkezi olması için elimizden geleni yapıyoruz. 1'inci dereceden SİT alanı olarak koruma altında olan çarşımızın esnafıyla görüşüyoruz. Kaybolmaya yüz tutmuş meslekleri de içinde barındıran; günümüz ticari ve kültürel değerlerini de taşıyan büyük bir proje yolda" dedi.

Meclis üyeleri ve ilçe başkanlarına da söz vererek görüş ve önerilerini dinleyen Sürekli; kendilerinden ilçelerindeki çalışmaları titizlikle takip etmelerini ve halkı bilgilendirmelerini istedi. Başkan Sürekli, şöyle devam etti: "Safları sıklaştırıyoruz. Halkın genel ve yerel sorunlarında, sivil toplum kuruluşlarımızın talep ve önerilerinde hiçbir ayrıntıyı atlamayacağız. Her konuyu, halk size, siz bize, biz de Ankara'ya taşıyacağız. Birileri konuşurken AK Parti'nin yaptığını görmek için kılavuza ihtiyaç yok. Ancak; tüm kademelerimizle sahada olacak ve bunları hemşerilerimize anlatacağız. Dertlerini sorarak, çare olacağız. Sosyal yardım ve desteklerimizin doğru ellere ulaşması için takipçi olacağız."

SÜREKLİ'DEN ANKARA NOTLARI
Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan İl Başkanları Toplantısı ve bakanlıklarla gerçekleştirdiği temaslarla ilgili bilgiler veren Sürekli, "157'nci İl Başkanları Toplantımızı yaptık. Her toplantı, bizim için resetlenmek anlamı taşıyor. Heyecanımız tazeleniyor ve gün geçtikçe artarak devam ediyor. Teşkilat Başkanımız Erkan Kandemir ile de teknik bir toplantı yaptık. AK Parti teşkilatlarının alandaki pozitif ve etkin gücü, bu toplantılarımızı çok daha verimli hale getiriyor. Liderimiz, soluksuz çalışıyor. Bakanlıklarımız çalışıyor. Dünya gerçeklerinin olumsuz yansımalarını ortadan kaldırmak, vatandaşımızın her ihtiyacında yanında olmak, proje ve yatırımlarımızı gerçekleştirmek üzere; tüm donanımızı harekete geçirdik. Milletimiz gerçekleri görmektedir ve Cumhur İttifakı'na desteğini güçlendirmektedir" diye konuştu. (DHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner101

banner100