Okul müdürüne darp Okul müdürüne darp

Bursa İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, uyuşturucu ticaretine yönelik yaptığı çalışmalarda hakkında kesinleşmiş 5 yıl 3 ay hapis cezası bulunan ve uyuşturucu madde ticareti yapan S.A.'nın Gemlik ilçesine geleceği bilgisine ulaştı. Bunun üzerine Gemlik İlçe Jandarma Komutanlığı bünyesinde oluşturulan sivil ekip, şüpheliyi yakalamak için harekete geçti. Yapılan teknik ve fiziki takibin ardından S.A., yanında bulunan Y.K. ile birlikte Alemdar Caddesi'nde yakalandı.

Jandarma ekiplerini görünce Y.K.'nın yere attığı poşet, muhafaza altına alındı. Poşeti kontrol eden ekipler, içerisinde 134 gram metamfetamin, 302 gram selvi, kısa sap pompalı tüfek, yedi adet 12 kalibre tüfek fişeği, 8700 TL olduğunu belirledi.

Yapılan kimlik sorgulamasında S.A.'nın hırsızlık, kullanmak için uyuşturucu veya uyarıcı madde satın almak ve ticaretini yapmak, basit yaralama gibi suçlardan UYAP yakalamasının olduğu tespit edildi. Ayrıca S.A.'nın 34, Y.K.'nın da altı farklı suçtan kaydının olduğu belirlendi. Yakalanan şüpheliler, gözaltına alınarak Gemlik İlçe Jandarma Komutanlığı'na götürüldü.

Kaynak: DHA