TİP’in İzmir Adayları Halkla Buluşuyor TİP’in İzmir Adayları Halkla Buluşuyor

Yeniden Refah Partisi (YRP) Genel Merkez Mahalli İdareler Başkan Yardımcısı Ömer Faruk Ak, yerel seçimlerde İstanbul’da aday göstermeyecekleri yönündeki iddiaları reddetti. Ak, partinin bu konuda karar vermek için istişarelerini sürdürdüğünü belirtti. YRP de sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “değerlendirmeler sürmektedir” ifadesini kullandı.

YRP, İstanbul Adaylığı İçin İstişare Halinde

Ömer Faruk Ak, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, YRP’nin İstanbul’da aday çıkarmayacağına dair çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi. Ak, “Yeniden Refah Partimizin İstanbul’da aday çıkarmayacağı iddiaları asılsızdır. Bu konuda partimizin yetkili kurulları gerekli istişarelerini sürdürmeye devam etmektedir” dedi.

YRP de resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, yerel seçimlerde İstanbul’da aday gösterip göstermeyecekleri konusunda değerlendirmelerin devam ettiğini duyurdu. Parti, “Yeniden Refah Partisi Genel Merkez Mahalli İdareler Başkan Yardımcısı Ömer Faruk Ak’ın açıklamasıdır. Değerlendirmeler sürmektedir” mesajını paylaştı.

YRP, AKP Adayını Destekleyecek Mi?

31 Mart yerel seçimlerinde İstanbul’da aday çıkarıp çıkarmayacakları merak konusu olan YRP’nin, AKP adayı Murat Kurum’u destekleyeceği iddia edilmişti. Bazı medya organlarında yer alan haberlere göre, YRP, İstanbul’da aday göstermeyerek AKP ile iş birliği yapacaktı. Ancak YRP, bu iddiaları yalanlayarak, henüz bir karar vermediğini açıkladı.

Kaynak: HABER MERKEZİ