vustralya Açık, tenis dünyasının en prestijli turnuvalarından biridir. Sezonun ilk grand slam turnuvası olan Avustralya Açık’ta, tek kadınlar kategorisinde heyecanlı bir çeyrek final maçı yaşandı. Ukraynalı tenisçi Dayana Yastremska, Çek rakibi Linda Noskova’yı iki sette mağlup ederek yarı finale yükseldi. Yastremska, bu başarısıyla Avustralya Açık’ta elemelerden gelerek yarı finale çıkan ilk kadın tenisçi oldu.

Yastremska, Noskova’yı rahat geçti

Melbourne’de düzenlenen turnuvanın 11. gününde, sabah seansında oynanan çeyrek final maçında, 23 yaşındaki Yastremska ile 19 yaşındaki Noskova karşı karşıya geldi. Maçın favorisi olan Yastremska, rakibine şans tanımadı ve 6-3 ve 6-4’lük setlerle 2-0 galip geldi. Maç, 1 saat 18 dakika sürdü.

Yastremska, bu galibiyetle, tek kadınlarda dünya sıralamasında 93. basamakta yer alıyor. Yastremska, Melbourne’de oynadığı 8 maçın hepsini de kazanarak, formda olduğunu gösterdi.

Yastremska, elemelerden gelerek yarı finale çıkan ilk kadın tenisçi oldu

Yastremska, Avustralya Açık’ta yarı finale çıkarak, tarihe geçti. Yastremska, 1978’den bu yana Avustralya Açık’ta elemelerden gelerek yarı finale yükselen ilk kadın tenisçi oldu. Yastremska, bu başarısıyla, tenis tarihindeki en büyük sürprizlerden birine imza attı.

Eczacıbaşı Dynavit yarı finalde Eczacıbaşı Dynavit yarı finalde

Yastremska, yarı finalde, Çinli Zheng Qinwen ile Rus Anna Kalinskaya arasındaki maçın galibiyle mücadele edecek. Yastremska, bu maçı da kazanırsa, Avustralya Açık’ta elemelerden gelerek finale çıkan ilk kadın tenisçi olacak.

Kaynak: AA