banner135

Yargıtay'dan emsal karar: Israrlı evlilik teklifi cinsel taciz suçu sayılır

Yargıtay, bir erkeğin ilgi duyduğu kadına sürekli evlilik teklif etmesi nedeniyle açılan davayı karara bağladı. Yargıtay verdiği kararda R.O.'nun 'zincirleme cinsel taciz' suçunu oluşturduğuna hükmetti.

Yargıtay'dan emsal karar: Israrlı evlilik teklifi cinsel taciz suçu sayılır

Yargıtay 18. Ceza Dairesi, ilgi duyduğu kadının istemediğini ve kabul etmediğini belirtmesine rağmen ısrarla evlenme teklif eden R.O. adlı kişiye, "kişilerin huzur ve sükununu bozma" suçundan verilen mahkumiyet kararını bozarak, olayların "zincirleme cinsel taciz" suçunu oluşturduğuna hükmetti.

Ankara'da yaşayan R.O. ilgi duyduğu bir kadına elektronik posta yoluyla, istemediğini ve kabul etmediğini belirtmesine rağmen ısrarla evlenme teklif edip, aşık olduğunu ve sevdiğini söyledi. Bu durumdan rahatsız olan ve yerel mahkemeye giden kadının başvurusu üzerine Ankara 7. Sulh Ceza Mahkemesi'nde R.O. hakkında dava açıldı.

Sabah gazetesinden Mevlüt Hasgül'ün haberine göre mahkeme eldeki delilleri ve savunmaları aldıktan sonra R.O.'nun gerçekleştirdiği faaliyetlerin "kişilerin huzur ve sükununu bozma" suçunu oluşturduğunu belirterek mahkumiyet kararı verdi. Mahkeme R.O.'ya verdiği 3 ay hapis cezasını günlüğü 20 liradan paraya çevirirken, bu miktar 3 bin 600 lira olarak hesaplandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner101

banner100