banner112

Tasarladığı tişörtlerle hayvanları serinletiyor

İzmir'de tasarım tişörtler hazırlayıp sosyal medya üzerinden satışa sunan Figen Pehlivan, elde ettiği geliri sokak hayvanları için kullanmaya başladı

Tasarladığı tişörtlerle hayvanları serinletiyor

İzmir'de tasarım tişörtler hazırlayıp sosyal medya üzerinden satışa sunan Figen Pehlivan, elde ettiği geliri sokak hayvanları için kullanmaya başladı. Özellikle sıcak yaz günlerinde hayvanların su kabındaki ısınmış suyu içemediğini belirten Pehlivan, su kaplarına buz aküleri koyarak tüylü dostların serinlemesini hedefledi.

Yaz aylarında sokak hayvanlarının kendileri için ayrılmış su kaplarından sıcak su tüketmeye mecbur kaldığını fark eden evli ve iki çocuk sahibi Figen Pehlivan (54) 3 yıl önce kendi imkanlarıyla buz aküleri alıp su kaplarına yerleştirmeye başladı. Bu yıl bunu bir sosyal sorumluluk projesine dönüştüren Pehlivan, kendi tasarladığı tişörtleri satarak elde ettiği gelir ile buz kalıpları satın alıyor.

Sosyal medya üzerinde gördüğü espirili sözler ve çizgi film kahramanlarının resimlerini eşleştirerek tişört ve şapkalar tasarlayan Figen Pehlivan, onları sosyal medya hesabı üzerinden satışa sunuyor. Tek amacının sıcak havalarda hayvanların susuz kalmaması olduğunu söyleyen Pehlivan, "Ben her yaz su kaplarına buz aküleri koyuyordum. Bu buz kalıpları 14 liradan 35 liraya kadar değişen fiyatlarda satılıyor. Bunlardan suyun içine attığınızda suyu 8 ila 12 saat arası soğuk tutma özelliği var. Ben çevremdeki su kaplarına birer tane buz kalıbı atıyorum. Her gün sokak sokak dolaşıyor ve su kaplarına buz koyup ertesi gün topluyorum. Yoksa 40 dereceyi bulan sıcaklıkta her köşeye bir kap koymanın anlamı yok. Ne kediler ne de köpekler sıcaktan kaynamış suyu içemez" dedi.

Boyama ve baskı usulü tasarladığı tişörtleri sokak hayvanlarının ihtiyacı için satmaya başlayan Figen Pehlivan, şapkaları 12.5 liradan, tişörtleri ise 25 ile 75 lira arasında değişen fiyatlardan sattığını anlattı. Sosyal medyayı yeni kullanmaya başladığını belirten Pehlivan şöyle konuştu:

"Ben bunu iyilik olsun diye yapmıyorum, kendimi böyle iyi hissediyorum. Tişörtün üzerine yazdığım sözleri sosyal medyan buluyorum. Yazılar ile resimleri eşleştiriyorum. Her yazıda bir mesaj var. Çevremdeki insanların ilgisi üzerine satış yapmaya karar verdim." DHA

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2018, 11:21
banner123
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner101

banner100