Super Girls'den can dostlara destek

Super Girls'den can dostlara destek
Super Girls Maraton, İzmir'de başladı. 10 İzmirli kadın, 2 ay boyunca uzmanlar eşliğinde çalışıp fit olacak. Maratondan elde edilen gelir ise sokak hayvanlarına gidecek

Gökmen Küçüktaşdemir

Super Girls Maraton, başvurular arasından seçilen 10 İzmirli kadının katılımı ile başladı. 30 Aralık tarihine kadar sürecek olan Super Girls Maraton ile kadınlar yeni yıla daha fit girecek. Super Girls Maraton'un yaratıcısı spor eğitmenleri Carmen Kaytan ve Sasha Yufereva'nın gözetiminde ve yönetiminde gerçekleşecek etkinlik 60 gün sürecek. Amaç, katılımcı kadınlara 2 ay boyunca haftada 3 gün / günde 2 saat olmak üzere toplamda 24 gün fitness, kardiyo, pilates ve yoga programı ile fit bir görünüm kazandırmak. Bunu yaparken bir diyetisyen ile vücut yağ/kas oranına göre beslenme programı da oluşturuluyor. Katılımcıların fizyolojik değerleri düzenli aralıklarla ölçülerek, kilo kontrolleri yapılıyor. Ekibin çalışmalarını İzmir Kültürpark'ta yaptığını belirten Kaytan ve Yufereva, “Katılımcı kadınlarımızın doğanın enerjisinden de yararlanarak daha sağlıklı, fit, zinde bir bedene ve ruha sahip olmaları için çalışıyoruz” dedi.

DESTEK ÇAĞRISI

Etkinlikten elde edilen gelir ise sokak hayvanlarına harcanacak. “Yaptığımız bu çalışma ile İzmir'de yaşayan diğer kadınlara örnek olmak, aynı zamanda da elde ettiğimiz gelirle sokak hayvanlarına bu proje ile yardım etmek istiyoruz” diyen Kaytan ve Yufereva şöyle devam etti: “Etkinlikten elde ettiğimiz gelirle gerek kliniklerde bekleyen, gerekse barınaklarda hasta olarak yaşamını sürdüren hayvanların tedavilerini yapmak istiyoruz. Sponsor arayışımız devam ediyor. Projemize destek vermek isteyenler, hayvanlara yardım etmek isteyenler bize sosyal medya hesaplarımızdan ulaşabilirler.”
Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2017, 09:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner92