Pandemi döneminde evlerde kahve tüketimi rekor kırdı

Yeni tip korona virüs (Kovid-19) salgını döneminde kahve aramaları yüzde 650 oranında artış gösterdi.

Pandemi döneminde evlerde kahve tüketimi rekor kırdı

Bu dönemde özellikle filtre kahveye oldukça yoğun bir talep gözlendi. Filtre kahve satışlarının Türk kahvesi satışlarına yaklaştığı görüldü.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) pandemisi döneminde e-ticaret siteleri üzerinden yapılan satışlar artış gösterdi. Özellikle ofis çalışanlarının evlerini ofis haline getirmesi sonucu, evlerden yoğun biçimde ofis malzemesi siparişleri verildi. 

Ofis malzemesi tedarikçisi ofix.com, bu dönemdeki siparişler konusunda bir araştırma gerçekleştirdi. Buna göre kahve aramaları yüzde 650 oranında artış gösterdi. 

İhlas Haber Ajansı'nda (İHA) yer alan habere göre en fazla kahve alımı 25 -44 yaş arasında yapıldı. Bu yaş grubunun kahve alım oranı ise yüzde 65 ve alım yapanların yüzde 62'sini ise kadınlar oluşturuyor. Bu dönemde özellikle filtre kahveye oldukça yoğun bir talep gözlendi. Filtre kahve satışlarının Türk kahvesi satışlarına yaklaştığı görüldü.

En fazla kahve satışı İstanbul'da Anadolu yakasında

Kahve satışlarının en yoğun olduğu yer İstanbul'da Kadıköy. Kadıköy'ü ise sırasıyla Sarıyer ve Beşiktaş izliyor. Bu üç ilçeyi de Ankara, İzmir ve Eskişehir takip ediyor.

Araştırmayı değerlendiren e-ticaret sitesinin Genel Müdürü Fırat İçmeli, "Pandemi döneminde e-ticaret satışlarının artmasını takiben ürün gamımızda bulunan kahve çeşitlerini artırmaya karar verdik. Ancak filtre kahveye olan yoğun talep bizleri de şaşırttı. Maske ve kolonya satışlarımızı katladık. Buna ilaveten kahve satışlarımızda da büyük patlama oldu" dedi.

YORUM EKLE