Vali Köşger’den 'TECH İZMİR' daveti

Bilişim, yazılık, teknoloji gibi alanlarda meraklı olan gençleri ve bu alanda yatırım yapmak isteyenleri İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, 15-16 Kasım'da yapılacak İzmir Teknoloji, Bilim ve İnovasyon Festivali'ne (TECH İZMİR) davet etti.

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, 15-16 Kasım'da İzmir Kalkınma Ajansının ev sahipliğinde düzenlenecek festivalde uzman kişilerin katılımıyla blokzincir, yapay zeka, nesnelerin interneti ve öte evren (metaverse) gibi tematik konu başlıklarında paneller düzenleneceğini belirtti.  Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) ve Turkcell ile de işbirliği içinde olduklarını aktaran Köşger, yüksek hızda veri iletişimi sağlayan 5G teknolojisinin de İzmir'de ilk kez festivalde kullanılacağını ifade etti.

Köşger, şunları anlattı: "Burada BTK de aktif olarak katkıda bulunacak. 5G teknolojisinin ilk kez uygulandığı bir alan olacak. Aynı zamanda üniversitelerimizden de aktif katkı alacağız. Temel olarak bilişim, yazılım, nesnelerin interneti gibi yeni kavramlarla ilgili uzmanı kişilerin kendini geliştirmeyi düşünen, yatırım fikri olan gençlerle buluşabilecekleri bir zemin oluşturacağız. İzmir'in oyun yazılımı alanında öne çıkmış bir durumu var. Bu alanda da birtakım faaliyetler olacak. e-Spor Milli Takımı ile Ege Üniversitesinin karşılaşacağı bir oyun gerçekleşecek."

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2022, 17:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner101

banner100