Patron işçisini döverek öldürdü!

Alsancak’ta gece kulübü işleten Hasan Yücel’in yanında çalışan Mustafa Demir'i darp ederek öldürdü. Olayın gerçekleşme anına ilişkin kamera kayıtları da ortaya çıktı.

Patron işçisini döverek öldürdü!

İzmir’de yanında çalışan işçisini darp ederek ölümüne sebep olan Hasan Yücel’in yargılandığı dava görüldü. Yargılama sonunda müebbet hapis cezası verilen Yücel’in avukatı ise olayın ‘kasten öldürme’ değil kazayla gerçekleştiğini savunarak dosyayı istinafa gönderirken, müvekkilinin diyabet hastası olduğunu ve Türk Ceza Kanunu’nun 34. maddesi gereğince diyabet nedeniyle geçici olarak cezai ehliyetinin ortadan kalkıp kalkmadığının Adli Tıp Kurumundan alınacak raporla tespit edilmesini istedi.
5 Nisan 2019 gecesi gerçekleşen olayda, Alsancak’ta gece kulübü işleten Hasan Yücel’in yanında çalışan Mustafa Demir tokat atması sonucu dengesini kaybeden Demir başını beton saksıya vurup beyin kanaması geçirdi ve hayatını kaybetti.
Karar celsesinde son sözü sorulan sanık Hasan Yücel, olayda hayatını kaybeden Mustafa Demir’in ailesinin, kendisinden 200 bin TL nakit para ile birlikte 20 koyun istediğini ve bunun karşılığında şikayetlerinden vazgeçeceklerini söylediğini anlattı. Mustafa Demir’i oğlu gibi sevdiğini ifade eden Yücel, “Mustafa ile tartışmamızın böyle bir sonuca neden olacağı aklımın ucundan geçmiyordu, pişmanım” dedi.
Olaya ilişkin yapılan yargılama sonucunda olayın ‘kasten öldürme’ olduğuna hükmeden İzmir 3. Ağır Ceza Mahkemesi, sanık Hasan Yücel’e müebbet hapis cezası verdi.

Kamera görüntüleri ortaya çıktı

Öte yandan, olayın gerçekleşme anına ilişkin kamera kayıtları da ortaya çıktı. 5 Nisan 2019 gecesi gerçekleşen olayda, Hasan Yücel ve Mustafa Demir yanlarında bulunan birkaç kişi ile beraber güvenlik kamerasının açısına giriyor. Yücel ve Demir’in tartıştığının anlaşıldığı görüntülerde Hasan Yücel’in Mustafa Demir’e birkaç tokat atması sonucu, Demir dengesini kaybederek düşüyor. Sokakta bulunan beton saksıya kafasını çarptığı iddia edilen Mustafa Demir fenalaşınca Hasan Yücel, bayıldığını düşündüğü Demir’in başına bidonla getirdiği suyu döküyor. Görüntüler, Mustafa Demir kendine gelmeyince olay yerine çağrılan ambulansa bindirilmesiyle son buluyor.

Müvekkili Hasan Yücel’in Mustafa Demir’i kasten öldürdüğü kabul edilerek müebbet hapis cezası verildiğini ifade eden avukat Ayşe Ayaz ise “Kararı istinaf ettik. Şuanda yargı süreci devam ediyor. Burada müvekkilimde bir kasıt yok. Ölenle bir baba-oğul ilişkileri var. Olay günü de aralarında bir kavga ortamı yok. Mustafa Demir, Hasan Yücel’in yanından 6 saat boyunca ayrılmayarak şeker hastası müvekkilimin gerilmesine sebep olmuş. Müvekkilimin evine gitmek istediği sırada yüksek sesle konuştuğu için uyarmak istemiş ve tokat neticesinde geriye doğru düşüp başını çarpmış ve beyin kanaması sonucu vefat etmiş. Herkes çok üzüldü. Ancak biz olayın kasten öldürme olmadığı düşüncesindeyiz. Tarafların üzüntülerini anlıyoruz. Müvekkilim dava boyunca Mustafa Demir’in ailesinden özür dilemeye çalıştı. Karar sürecinde Mustafa Demir’in ailesi şikayetlerini geri çekmek için müvekkilimden 200 bin TL nakit para ve 20 koyun istediler ama bu istekleri gerçekleştirilmedi” dedi. İHA

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2020, 11:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kesinlikle cinayet . Kasten Adam oldurme . Yanindakilerinde yargilanmasi gerekir.
Kesinlikle cinayet . Kasten Adam oldurme . Yanindakilerinde yargilanmasi gerekir. - 1 ay Önce

Kasten cinayet . Saksiya basini carpmiyor . Tekme darbesiyle beyin kanamasi gecirdigi belli

sedat tokur
sedat tokur - 1 ay Önce

Ya Allah aşkına bari yalan söylemeyin Allah'tan camera varda herşey ortada kafasını nereye çarpıyor kafasına yediği tekmeler sonucu öldüğü belli buldunuz tabi garibalı resmen öldürmek için vurmuş paranız bile kurtaramaz artık sizi

Suleyman özışık.
Suleyman özışık. - 1 ay Önce

O çoçuğun aķıbeti senin başına gelsin.inşAllah.

Metin
Metin - 1 ay Önce

Mahkemenin kasten öldürmeden müebbet vermesi doğru bir karar, çocuk karşılık bile vermemiş, eşi boşuna hikaye anlatmasın, görüntüler gayet açık

Busegul
Busegul - 1 ay Önce

Buna bir kaç tokat mı diyorsunuz? Siz videoyu izlemeden mi haber yapıyorsunuz?
Baya tekme tokat dövüyor çocuğu! Öbür insanimsilar da izlemiş.

SIRADAKİ HABER