İzmirli doktor video için özür diledi

Dr. Güle Çınar’ın görev yaptığı Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İbni Sina Hastanesi’nde meslektaşlarını korona virüsü ile mücadeleye hazırlarken yaptığı kapalı devre konuşması cımbızlanarak sosyal medyada paylaşılınca kıyamet kopmuştu.

İzmirli doktor video için özür diledi

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Recep Öztürk, söz konusu konuşmanın bilgiye dayalı olmadığını söylerken, Başhekimlik de sert bir açıklama ile Dr. Güle Çınar hakkında soruşturma başlatıldığını duyurmuştu. Ve Güle Çınar uğradığı baskı sonrası özür dilemek zorunda bırakılmıştı.

Konuşmanın görüntülere yansıyan kısmında şu ifadeler yer almıştı:

“Kendinizi nasıl güvende hissedecekseniz öyle davranın ama malzemeleri çok dikkatli kullanmamız lazım çünkü görünüşe göre kötü başladık ve nasıl gideceğini bilmiyoruz. İtalya olmamayı umut ediyoruz. Aslında kontrollü gidiliyordu ama umre işi mahvetti. Artık binlerle konuşabiliriz vaka sayısını. Binleri bulmaya başladı çünkü vakalar. Söylendiği gibi öyle yüzlerde falan değiliz artık. İstanbul çok fena, Ankara da fena başladı. Doğuda da var. Van’da da var. Kayseri’de de var. Yurt dışından gelenlerde de var. Önce kendimizi koruyacağız. Servislerde çalışacak olanlar için söylüyorum onların N95 tipi maske takmasına gerek yok ancak ne zaman ki hastaya aspirasyon gerekir o zaman…”

O Doktor da özür diledi

Ankara’dan sonra benzer bir olay da İzmir’de yaşandı.Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Pandemi Servisi Sorumlusu Doç. Dr. Yusuf Savran, geçen günlerde YouTube hesabından paylaştığı videoda, ”Vaka ve ölü sayımız İtalya’dan ileride. Türkiye bu işin ciddiyetinin farkında değil. Lütfen evde kalın” demişti.

Savran’ın bu açıklamalarından sonra Dokuz Eylül Üniversitesi’nden açıklama geldi. Açıklamada, ”Vatandaşlarımızı uyarmak amacıyla kaygı ve korkusunu farklı bir üslupla aktaran hocamızın bu konuda yanlış anlaşıldığını ve kendisinin de üzgün olduğunu buradan paylaşmak istiyoruz” denildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner101

banner100