banner135

Erdoğan'dan yüz yüze eğitim ve aşı açıklaması

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Programı'na katıldı. "Yüz yüze eğitimi devam ettirmekte kararlıyız" diyen Erdoğan, aşı çağrısı da yaparak, "Asla zorlayıcı olmak istemiyoruz ancak aşı imkanını değerlendirmek şarttır" dedi.

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sultanahmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Programı'na katıldı. 

Aşı konusunda çağrı yapan Erdoğan, "Sırası gelmiş vatandaşlarımızı, eğitim camiamızı, velilerimizi aşılarını olmayan davet ediyorum. Bu hususta asla zorlayıcılığa başvurmak istemiyoruz ancak aşı imkanını da değerlendirmek şarttır. Aşı ile ilgili bilgi kirliliğine vatandaşlarımız itibar etmemelidir. Salgının yayılmasını engellemek hepimizin önlemlere uymasına bağlıdır" ifadelerini kullandı.

Erdoğan'ın açıklamasından öne çıkan satır başları:

Önceki sene başlayan ve 1 buçuk yıldır dünyayı sarsan koronavirüs salgını, eğitimi de olumsuz etkiledi. Türkiye olarak öldürücü etkinin yüksekliği sebebiyle ihtiyatlı davranmak zorunda kaldık. Evlatlarımızın, öğretmenlerin sağlığını tehlikeye atmamak için azami hassasiyet gösterdik. Kimi zaman okulları açarak ancak daha çok EBA üzerinden gerçekleştirdiğimiz uzaktan eğitimle bu dönemi geride bıraktık. 

"Devam ettirmekte kararlıyız"

Hazırlık sürecinde bilim insanlarımızın yanı sıra eğitimin tüm paydaşlarının fikrine başvurduk. MEB ve Sağlık Bakanlığımız önlemleri, yapılması gerekenleri birlikte belirlediler. Velilerimizin çocuklarını güvenle okula gönderebileceği bir altyapı sağladık. Gönüllülük esası ile devam ettirdiğimiz aşılamada toplam doz 100 milyon sınırına doğru gidiyor. İsteyen her vatandaşımız ücretsiz, hızlı şekilde aşıya ulaşabilmektedir. Halen birçok ülkenin kitlesel aşılamada ciddi sorunlarla karşılaştığını göz önüne alırsak bu tablo ülkemiz adına önemli bir başarıdır. Yüz yüze eğitimi devam ettirmekte kararlıyız. Velilerimizin, çocuklarımızın müsterih olmasını diliyorum.

" Zorlayıcılığa başvurmak istemiyoruz ancak..."

Sırası gelmiş vatandaşlarımızı, eğitim camiamızı, velilerimizi aşılarını olmayan davet ediyorum. Bu hususta asla zorlayıcılığa başvurmak istemiyoruz ancak aşı imkanını da değerlendirmek şarttır. Aşı ile ilgili bilgi kirliliğine vatandaşlarımız itibar etmemelidir. Salgının yayılmasını engellemek hepimizin önlemlere uymasına bağlıdır.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner101

banner100