Fenerbahçe ve milli takımın efsane kaptanı Ümit Özat, siyasete adım attı. Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ tarafından sorumlu başdanışmanlık görevine getirilen Özat, spordan sorumlu olacak.

Ümit Özat Kimdir?

30 Ekim 1976 tarihinde Ankara'da doğan Ümit Özat, futbol kariyerine 1988 yılında Ankaragücü altyapısında başladı. 1994 yılında profesyonelliğe adım atan Özat, Ankaragücü, Gençlerbirliği, Fenerbahçe ve Köln formaları giydi. Milli takımda da 39 kez forma giyen Özat, 2009 yılında futbolu bıraktı.

Futbolcuğu bıraktıktan sonra teknik direktörlük yapan Özat, Ankaragücü, Bucaspor, Balıkesirspor ve Boluspor'da görev aldı.

Zafer Partisi'ne Katılım Süreci

31 Mart yerel seçimlerinde İstanbul'da Zafer Partisi Adayı Azmi Karamahmutoğlu'na oy verdiğini belirten Ümit Özat, partisine katılım sürecini şu şekilde açıkladı:

"Uzun zamandır Ümit Özdağ'ın takipçisiyim. Vatansever, milliyetçi ve ilkeli duruşunu her zaman takdir ettim. 31 Mart yerel seçimlerinde Zafer Partisi'ne oy verdim ve bu partiyle birlik olmak istedim. Ümit Özdağ'ın davetiyle Zafer Partisi'nde sorumlu başdanışmanlık görevini üstlenmekten büyük bir onur duyuyorum."

Ümit Özat Zafer Partisi'ne Neler Katacak?

Spor geçmişi ve tecrübesiyle Zafer Partisi'ne önemli katkılar sağlayacağı düşünülen Ümit Özat, spordan sorumlu başdanışman olarak şunlara odaklanacak:

Gökçe Eyüboğlu kimdir, nereli ve kaç yaşında? Gökçe Eyüboğlu Instagram adresi ne? Gökçe Eyüboğlu kimdir, nereli ve kaç yaşında? Gökçe Eyüboğlu Instagram adresi ne?
  • Gençlik ve spor politikalarının geliştirilmesi
  • Türk sporunun uluslararası alanda daha başarılı olması için çalışmalar yürütülmesi
  • Sporun tabana yayılması ve spor tesislerinin geliştirilmesi

Ümit Özat'ın Zafer Partisi'ne katılımı, partinin spor alanındaki etkisini artırması ve yeni seçmenlere ulaşması açısından önemli bir gelişme olarak değerlendiriliyor.

Editör: Utku Çelik