Çin'den rekor ABD tahvili satışı! Çin'den rekor ABD tahvili satışı!

Hane halkının ısınma giderlerini hafifletmek amacıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Nisan 2023'te duyurulan 25 metreküp ücretsiz doğal gaz uygulaması, Mayıs 2024'te sona erecek. Bu tarihten itibaren vatandaşlar her ay faturalarında 25 metreküp doğal gaz kullanım bedeli olarak yaklaşık 150 lira ödeyecek.

Uygulamanın yürürlüğe girmesiyle birlikte özellikle kış aylarında ısınma giderlerini kısmakta olan vatandaşlar, uygulamanın sona ermesiyle yeni bir mali yük ile karşı karşıya kalacaklarından endişe duyuyor.

Zamlar Devam Ederken Yeni Endişe: Doğal Gazın Fiyatı

Ücretsiz doğal gaz uygulamasının sona ermesinin faturalara yansıması beklenirken, bir yandan da enerji piyasalarındaki oynaklık ve döviz kurundaki dalgalanmalar nedeniyle doğal gaz fiyatlarında yeni zamlar olabileceği endişesi de gündemde.

Vatandaşlar, zaten zam üstüne zam gelen kalemlere bir de doğal gaz faturalarının kabarması ihtimalini ekleyerek zorlu bir döneme hazırlanıyor.

Hükümetten Yeni Destek Paketi Açıklaması Bekleniyor

25 metreküp ücretsiz doğal gaz uygulamasının sona ermesinin ardından hükümetin vatandaşları destekleyici yeni bir düzenleme yapıp yapmayacağı merak konusu.

Kamuoyunda, özellikle dar gelirli vatandaşları ısınma giderlerinde rahatlatacak yeni bir destek paketi beklentisi oluşmuş durumda. Hükümetin önümüzdeki günlerde bu konuda bir açıklama yapıp yapmayacağı yakından takip ediliyor.

Editör: Kazim Bozkurt